GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, İl Zümre Başkanları Toplantılarına Katıldı

Müdürümüz Tosunoğlu, İl Zümre Başkanları Toplantılarına Katıldı

2022-2023 eğitim öğretim yılı öncesi ortaöğretim kurumları (ortaöğretim, mesleki eğitim, din öğretimi) ve hayat boyu öğrenme İl Zümre Başkanları Toplantıları, 8 Eylül 2022 Perşembe günü okullarımızda gerçekleştirildi. Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun Fen Lisesindeki il zümre başkanları toplantılarına katıldı.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu il zümre başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada; Zümre toplantıları ile eğitim öğretimin faaliyetlerinin planlama ve koordinesi, bilgi akışı ve paylaşımı ile öğrenci başarısının arttırılması konuları ile aynı alanlar arasında iletişim, uyum ve işbirliğinin sağlanması, öğrenme güçlüğü çekilen konuların tespit edilerek giderilmesi yönünde gerekli tedbirlerin uygulanması, öğrencilerimizin genel başarı seviyelerinin belirlenmesi ve bu doğrultuda eğitim öğretim hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesi için okul yönetimlerine ve ilgili kurullara görüş ve öneriler sunulmasının amaçlandığını dile getirdi. 

İlimizde akademik başarının artırılmasında branş öğretmenlerine büyük görevler düştüğünü belirtti. Çalışmalarını yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda gerçekleştirmelerini, eğitim-öğretim kalite ve standartlarının daha da yükselmesi ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için zümre toplantılarının önemine vurgu yaparak bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

  

Müdürümüz  Tosunoğlu, okulların sağlıklı ve güvenle eğitim öğretime açılabilmesi için Bakanlığımızın emir ve talimatları doğrultusunda tüm personelimizle çalışmaların yürütüldüğünü, eğitim ortamlarının ve ders planlamalarına dair tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, zümre başkanlarımızı da dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu. Zümre başkanlarından branşlarına dair çalışmalarını, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyetle sürdürmelerini istedi. Bu vesileyle 12 Eylül itibariyle başlayacak eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.  

 

08-09-202208-09-202208-09-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.