GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım, Sayın Velilerimiz, Sevgili Gençler;


Uzun bir tatil dönemini geride bırakarak büyük bir enerji ve mutlulukla yeni bir yıla başlıyoruz. Geride bıraktığımız her yıl, 2023'ün güçlü Türkiye'sine bizleri bir adım daha yaklaştırmaktadır. Ülkemizin tek ve gerçek sahipleri olacak evlatlarımızı; kaliteli eğitim ortamlarında, en iyi eğitimi vererek, bu yıl da elimizden gelenin en iyisini yapma gayretinde olacağız.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Öğrencilerimizin derslerde gösterecekleri başarılar yanında, Atatürk'ün söylediği gibi "Öğretmenler ! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır." sözünden yola çıkarak, vatanına, bayrağına cumhuriyetine bağlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, insani değerleri benimseyen bireyler olarak yetişmeleri, bizlerin en büyük arzusudur. 

Bunu gerçekleştirmek için çalışmalarımızı okul, aile ve öğrenci işbirliğinde devam ettirmemiz gerekiyor. Bu amaçla verdiğiniz emeği ve özveriyi bu eğitim ve öğretim yılında da göstereceğinizi biliyorum.

Sizler, "Hafızanızdaki bilgileri sermaye, gönlünüzdeki sevgiyi servet, vicdanınızın sesini müfettiş bildiğiniz sürece şevkiniz hiç eksilmeyecek, gücünüz hiç bitmeyecektir. " Ve emekleriniz boşa gitmeyecektir.

En kıymetli ödülleriniz ise, bu memlekete ve insanlığa kazandırdığınız şerefli, dürüst, vatansever ve başarılı öğrenciler olacaktır.

Şimdiden, bu yorucu ama güzel yolculuğunuzda, başarılarınızın devamını diliyor, mesleğe yeni katılan öğretmenlerimize de meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

 

Sevgili Öğrencilerim;

Bugün, yeni bir okula ve yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Eğitim, çağın gereklerine uygun olarak sürekli değişen ve gelişen bir süreçtir. Bu süreçte, akademik bilgilerin yanı sıra, milli ve manevi değerlerle donatılmış, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yetişmiş, vatanını ve milletini seven, geçmişini bilerek ve sahip çıkarak, geleceğe dair ideal ve hedefleri olan bir nesil olmanız en büyük dileğimiz. Okullar bu amaçla sizlere sunulmuş ikinci bir ev, bir irfan yuvasıdır.

Hayal etmekten, okumaktan, sorgulamaktan asla vazgeçmeyin. Unutmayın ki: Zihnimizi savunmak ve korumak için okuma alışkanlığı kazanmalıyız. Yapacağınız çalışmaların sonucunu bazen aynı anda bazen de yıllar sonra görebilirsiniz.  Onun için hem sabırlı hem de sistematik bir şekilde çalışarak yolunuza devam etmelisiniz.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

 

Kıymetli Veliler;

Eğitim, fedakârlık, sabır, çalışma ve özveri ister. Bu tatlı ve yorucu serüvende sizlerin varlığı ve gücü inkar edilemez. Günümüzde en çok üstünde durulan, önem verilen  ve ülkelerin gelişmişlik seviyelerini gösteren en önemli olgu eğitimdir. Zira ülkelerin gücü, iyi eğitimli, yetişmiş, nitelikli insan gücünden gelir. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır. Bu anlayışla evlatlarınıza yaptığınız her dokunuş ve her yatırım, ülkemizin geleceğinin inşâ ve devamlılığında önemli bir rol oynamaktadır.

Okul-veli işbirliği içerisinde, eğitim ve öğrenim hayatına devam eden ve okula ilk adımlarını atan evlatlarımızın, her daim yanında olmanız onlara vereceğiniz en büyük destektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılının, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                            Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.