GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Proje Yarışmaları Bilgilendirme Toplantıları Hız Kesmeden Devam Ediyor!

TEKNOFEST Proje Yarışmaları Bilgilendirme Toplantıları Hız Kesmeden Devam Ediyor!

TEKNOFEST, Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. İlki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir.

2024 yılında Adana'da gerçekleşecek olan TEKNOFEST için proje başvurularının başlamasıyla birlikte Giresun Öğretmen Akademisi Eğitimleri kapsamında, T3 Vakfı Giresun İl Sorumlusu Fatih Yıldırım'ın katkılarıyla ilimiz öğretmen ve öğrencilerine TEKNOFEST projelerinin kapsamının ve proje başvuru süreçlerinin anlatıldığı yüz yüze ve çevrim içi toplantılar düzenlenmektedir.

Planlanan program çerçevesinde 3 Ocak 2024 Çarşamba günü başlayan yüz yüze bilgilendirme toplantıları 18 Ocak 2024 Perşembe günü sona erecektir. Program kapsamında her gün 3 okul ziyaret edilmekte olup okul idarecisi, öğretmen ve öğrencilere TEKNOFEST proje tanıtımı ve başvuru süreci ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır. Yüz yüze toplantı planlamasında olmayan ilçe ve okullarımızdaki idareci ve öğretmenlere yönelik 8 Ocak 2024 Pazartesi günü çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 12 Ocak 2024 Cuma günü Mithatpaşa Ortaokulunda gerçekleşen TEKNOFEST bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul Tosunoğlu 'da katıldı. Müdürümüz Tosunoğlu, gerçekleşen bu toplantılar sayesinde ilimizden yapılan proje başvurularının hem nitelik hem niceliğinin arttığını belirterek proje başvuru sürecinde okullarımızda yüz yüze toplantılar gerçekleştiren T3 Vakfı Giresun Sorumlusu Fatih Yıldırım'a, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek bilgilendirme süreci sonunda toplamda 4000 idareci, öğretmen ve öğrenciye ulaşma hedefinde olunduğunu söyledi.

12-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-202412-01-2024

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.