GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" Projesi Giresun Tanıtım Toplantısı YapıldıSayın Cumhurbaşkanımızın eşleri  Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde tanıtılan Milli Eğitim Bakanlığı ile OPET A.Ş. iş birliğinde hayata geçirilen "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" Projesi tanıtım toplantısı ilimiz Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Müdür Yardımcısı Tuncer Turan,  Projeden Sorumlu Şube Müdürü Şakir Marancı, İlçe Şube Müdürleri, İlçe Koordinatörleri ve Merkez Okul Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada; "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar"  projesi ile 81 ilde her derece ve kademede öğrenim gören öğrenciler ile velileri, öğretmenler, yöneticiler ve destek personelinin, temizlik ve hijyen konusunda farkındalığının artırılması, öğretmenler tarafından okul ve çevresine yönelik sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenmesi ve iyi uygulama örneklerinin ülke geneline yaygınlaştırılmasının amaçlandığını belirterek proje ile ilgili eğitim videolarının Öğretmen Bilişim Ağı'nda  (ÖBA) yayınlandığını, ilgili eğitim videolarının 15 Nisan 2024 tarihine kadar okul yöneticileri/destek personeli ve tüm öğretmenler tarafından izlenmesi gerektiğini ifade etti.Projenin hijyen yaklaşımının sağlık ve güvenlik odaklı olduğunu, sadece temiz kalarak hijyenik olmayacağımızı, sadece etrafımızı temiz tutarak da hijyenik bir ortam oluşturamayacağımızı, hijyen anlayışının tutum ve davranışımıza yansımadığı sürece alacağımız hiçbir önlemin kalıcı olmayacağını belirtti.

Proje kapsamında öğretmenlerimiz öğrencileri ile birlikte ekipler oluşturarak, iç ve dış paydaşları da dahil ederek, teması temizlik ve hijyen olan Sosyal Sorumluluk Kampanyaları hazırlayacaklar ve bu kampanyalar ile İyi Uygulamalar Yarışmasına katılacaklar. Hazırladıkları kampanyalar sırasıyla okul, ilçe, il ve nihayetinde bakanlık tarafından yarışma şartnamesinde belirtilen kriterlere göre değerlendirildikten sonra dereceye giren öğretmen, okul ve il koordinatörü teknoloji hediye çekleri ile ödüllendirilecektir.

"Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" Projesi il koordinatörü Elif Özer'in proje tanıtım sunumuyla devam eden program soru cevap kısmının ardından sona erdi.

07-02-202407-02-202407-02-202407-02-202408-02-2024

 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.