GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ İŞBAŞI GÖZLEM İÇİN BUDAPEŞTE'DE

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ İŞBAŞI GÖZLEM İÇİN BUDAPEŞTE'DE

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan ERASMUS+ Okul Eğitimi Akreditasyonu 2023-TR01-KA121-SCH-000163142 numaralı proje faaliyetleri kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Yabancı dil öğretmenlerinin mesleki yeterlilik ve dil becerilerinin geliştirilmesi ve hedef dilin işlevsel bir konuşma aracı olarak kullanılması" amacına yönelik bir işbaşı gözlem faaliyeti gerçekleştirildi.  3-9 Mart tarihleri arasında gerçekleşen faaliyete ilimizde farklı ilçe ve kurumlarda görev yapmakta olan 10 İngilizce öğretmenimiz katıldı.

Faaliyet Budapeşte'de iki dilli eğitim veren Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelv? Általános

5 gün devam eden iş başı gözlem faaliyeti boyunca katılımcıların, İletişimsel Dil Öğretim Yöntemi (Communicative Language Teaching) ve Görev Temelli Dil Öğrenimi (Task-based language learning) gibi yabancı dil öğretim yöntemlerinin yanı sıra sınıf içi uygulamalar ile dil öğretiminde kullanılan web 2.0 araçlarının kullanımını da ders ortamında gözlemleme ve kullanma fırsatı buldular. Grup çalışması ve uygulamalı derslerin yapıldığı faaliyet boyunca katılımcı öğretmenler hedef dili gerçek hayatta kullanma fırsatı da elde etmiş oldular. Katılımcılar iş başı gözlem faaliyetinden arda kalan zamanlarını ise Budapeşte şehrinin tarihi yerlerini ziyaret ederek ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirdiler. 

Giresun İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu;  Erasmus+ Akreditasyon projeleri ile yurt dışında eğitimde yeni yaklaşımlar ve özgün uygulamalar alanlarında alınacak eğitimler ve işbaşı gözlem faaliyetleri ile idarecilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve kursiyerlerimizin daha donanımlı hale geleceklerine inanıyorum. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin çok yönlü gelişmelerine ve yabancı dil motivasyonlarının artırılmasına da katkı sağlayacağını düşünüyorum dedi. Ayrıca Müdürümüz Tosunoğlu,  Akreditasyon projelerinin hazırlanması ve yürütülmesinde emeği geçen AR-GE Birimi üyeleri ile katılımcılara teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

11-03-202411-03-202411-03-202411-03-2024

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.