GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında, Maarif Müfettişleri Sorumlusu Özkan Narbay, Şube Müdürü Şakir Marancı ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla İl Değerlendirme Komisyonu toplantısı yapıldı. 

 

21 Mayıs 2021 Cuma günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine riayet edilerek gerçekleşen toplantıda konuşan İl Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu; Öncelikle alacağımız kararların eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Toplantının amacı; 2021-2022 eğitim öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamına alınması istenen öğrencilerin tespitinin yapılması, İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerin Taşımalı Eğitim Planlama Komisyon üyelerince hazırlanan raporların incelenmesi/değerlendirilmesinin yapılması ve sağlıklı bir planlama yapmak olduğunu anlattı.

 

Öğrencilerin daha güvenli ve rahat bir ortamda taşınmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Müdürümüz Tosunoğlu ilçe müdürlerimize hitaben "Öğrencilerimizin evlerinden okullara, okullarından evlerine gitmelerini güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak hepimize düşen en önemli görev. Taşınan çocuklar hepimizin çocuklarıdır." dedi. Servis taşımacılığının zor ve sorumluluk isteyen bir iş olduğuna dikkati çeken Ertuğrul Tosunoğlu, bu nedenle yaptıkları denetimleri eğitim öğretim sezonu boyunca sürdüreceklerini dile getirdi.

 

Toplantıda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe müdürlerimize; LGS ve YKS sınavlarına hazırlık başta olmak üzere bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu. 

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Kademeli normalleşmeye geçtiğimiz bu dönemde ilçe ve okul müdürlerimiz tarafından uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim faaliyetlerinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlikle ve hassasiyetle yürütülmesini, ilçe ve okul yöneticilerinin sürecin koordinesini ve takibini yapmalarını istedi.

 

Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" ve diğer platformlardan yapılan Canlı Ders uygulamalarına da değinerek ilçe ve okul müdürlerimizden, tüm sınıf düzeylerinde "EBA Canlı Sınıf" ve Canlı Ders uygulamalarına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi.

Bu doğrultuda çalışmaların okul müdürlüklerince yapılarak, öğretmen, öğrenci ve velilerle paylaşılmasını isterken, yönetici ve öğretmenler tarafından on-line veya telefonla veli görüşmelerinin yapılmasını, bu sayede okul-aile iş birliğinin diri tutularak, çocuklarımızın eğitim sürecinde velilerimizin öneri ve desteklerinin alınmasını vurguladı.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda ilçe müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaşılan sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu. 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, "Kademeli normalleşmeye geçişle birlikte maske, mesafe, hijyen başta olmak üzere salgın tedbirlerini elden bırakmayarak, daha güzel günlere kavuşacağımıza inancını dile getirdi. Şimdiye kadar olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim yılının da güzel geçmesi için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bize emanet edilen tüm evlatlarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamalıyız. Bu zamana kadarki özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, bundan sonrası için de başarı ve kolaylıklar dilerim" diye konuştu.

 

21-05-202121-05-202121-05-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.