GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Lise Rehber Öğretmenler Çalıştayı Yapıldı

İl Geneli Lise Rehber Öğretmenler Çalıştayı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ilimiz genelindeki liselerde görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

 

6 Kasım 2019 Çarşamba günü, Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda, Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan çalıştayda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Önder Kılıç ile ilimizdeki liselerin rehber öğretmenleri de hazır bulundu.

 

Bakanlığımız Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği doğrultusunda, ilimizdeki ortaöğretim düzeyi başarı/başarısızlık nedenlerini araştırmak ve çözüm önerileri oluşturmak amacıyla düzenlenen çalıştayda Sayın Müdürümüz, Rehber öğretmenlerimizden; Öğrencilerimizin ders içi ve ders dışı faaliyetleri, sınavlara hazırlık çalışmalarının planlaması ve yönlendirilmesi, sınav stresi ve karşılaşacakları diğer sıkıntıların tespit ve giderilmesinde rehberlik faaliyetlerinin önemini vurguladı. İlimizde akademik başarının artırılmasında, branş öğretmenleri kadar Rehber öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü belirterek, bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, toplantının devamında Rehber öğretmenlerimizden; 2019-2020 eğitim öğretim yılı rehberlik faaliyetleri kapsamında, okullarındaki öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler, ve Bağımlılıkla Mücadele konularında yürüttükleri çalışmaları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyetle sürdürmelerini istedi.

 

Çalıştay süresince rehber öğretmenlerimiz, okul veya bölgelerindeki başarı/başarısızlık durumlarını masaya yatırarak, çözümler konusunda görüş ve önerilerini sunarak istişarelerde bulundu.

06-11-201906-11-201906-11-201906-11-201906-11-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.