GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ilimiz genelindeki mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.

 

11 Mart 2020 Çarşamba günü saat 13:30'da Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, Şube Müdürleri Ali Topçu ve Fazlı Çiçek ile il geneli mesleki ve teknik ortaöğretim okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan, resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin ders başarısı durumu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başarı ve yerleştirmeleri ile söz konusu öğrencilerin devam-devamsızlık durumlarına ilişkin izleme ve değerlendirme raporları doğrultusunda, ilimize dair değerlendirmeler yapıldı.

 

Bu kapsamda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından okul müdürlerine; söz konusu raporlar doğrultusunda mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerimizin, ders başarısının artırılması ve özellikle devamsızlıkların önlenmesine yönelik yapılan çalışmaların, istenilen hedeflere ulaşılabilmesi için daha etkili ve süreklilik arz ederek yürütülmesi, TÜBİTAK ve diğer proje faaliyetlerinde ortaya çıkan fikir ve eserlerin patent başvurularının yapılması ve "Atık mı, Attık mı" projesi konularında bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz ayrıca, okullarımızdan TÜBİTAK vb. proje faaliyetlerine, sosyal ve kültürel etkinlikler ve ders dışı eğitim faaliyetlerine katılımın sağlanmasını istedi.

11-03-202011-03-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.