GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL GENELİ MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İL GENELİ MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, il geneli mesleki ve teknik eğitim okullarının müdürleriyle toplantı yaptı.

 

31 Mart 2022 Perşembe günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde, Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı ve ilimizdeki tüm mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki ve eğitim merkezi müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantının başlangıcında Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yapılan mesleki ve teknik eğitimde yürütülen çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yürütülecek faaliyetlere dair önemli hatırlatma ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda müdürlerimizden; Mesleki Eğitim Merkezleri (MESEM)'lere öğrenci kayıtları, "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" faaliyetleri, Fikri Mülkiyet, patent, faydalı model tasarım ve marka oluşturma çalışmaları başta olmak üzere mesleki ve teknik eğitim kapsamındaki çalışmalar konusunda hatırlatmalarda bulunarak, çalışmalarını şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyetle yürütmelerini istedi.

Toplantını devamında ise Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Başarıyı Artırma Eylem Planı faaliyetlerinin titizlikle yürütülmesini, YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam etmelerini, yanlışı azaltma konusunda hatırlatmada bulunmalarını, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapılmasını, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların telafisinin yapılmasını ve sürecin takibinin okul müdürlerimiz tarafından hassasiyetle yapılmasını istedi.

 

Toplantının devamında, mesleki ve teknik eğitim müdürlerimize; Sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, veli ziyaretleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK, TEKNOFEST, Gençlik, Erasmus, vb. ulusal ve uluslararası projeler-yarışmalara başvuru ve katılımın artırılması, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği konuları başta olmak üzere eğitim öğretime dair birçok hususta önemli bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimiz ile karşılaştıkları sorunlar ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Diğer eğitim kademelerinde olduğu gibi mesleki eğitimde de öğretmen-öğrenci-veli işbirliğini daha yukarıya taşıyarak en iyi hizmeti sunacağımızın altını çizdi. Okul müdürlerimizin, ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

31-03-202231-03-202231-03-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.