GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Ortaöğretim Kurumları Müdürleriyle YKS Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Geneli Ortaöğretim Kurumları Müdürleriyle YKS Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Oİl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Yükseköğretim Kurumları YKS (TYT-AYT) sınavları hazırlıklarının değerlendirmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda il geneli ortaöğretim kurumları müdürleriyle toplantı yaptı.

 

8 Haziran 2021 Salı günü telekonferans olarak düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, ilimizdeki tüm ortaöğretim kurumları müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Toplantının başlangıcında Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yapılan çalışmaların genel bir değerlendirmesi yapılırken, kademeli normalleşmeyle birlikte bundan sonra yapılacak faaliyetlerle ilgili de önemli hatırlatmalarda bulunuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda müdürlerimize; 26-27 Haziran 2021 tarihlerindeki YKS (TYT-AYT) sınavları için okullarımızda yapılacak hazırlıklar, sınav görevlilerinin ve öğrencilerin riayet etmeleri gereken hususlar ve alınacak tedbirler konusunda bilgilendirmede bulundu. Okul müdürlerimizden Yükseköğretim Kurumları Sınavları (TYT-AYT) öncesinde hazırlıkları eksiksiz olarak tamamlamalarını istedi. YKS sonrasında ise öğrencilerimize tercih döneminde rehberlik ve danışmanlık vermek için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz sınavlara az bir zaman kaldığına vurgu yaparak; Sınıf, branş ve rehber öğretmenlerinin YKS sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam etmelerini, yanlışı azaltma konusunda hatırlatmada bulunmalarını, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapmalarını istedi.

 

Toplantının devamında Bakanlığımızın genelge, resmi yazı ve talimatları çerçevesinde, YKS sınavları ile ilgili bilgiler verilerek sınavların işleyişi konusunda bilgiler verildi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimiz ile karşılaştıkları sorunlar ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, kademeli normalleşmeyle birlikte eğitim öğretimde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğimizi belirtti.

İçinden geçtiğimiz bu sınav döneminde öğretmen-öğrenci-veli işbirliğini daha yukarıya taşıyarak en iyi hizmeti sunacağımızın altını çizdi. Okul müdürlerimizin, ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, çalışmalarında şimdiden başarılar diledi.

08-06-202108-06-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.