GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL GENELİ ORTAOKUL VE LİSE MÜDÜRLERİYLE LGS ve YKS HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

İL GENELİ ORTAOKUL VE LİSE MÜDÜRLERİYLE LGS ve YKS HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, "Tam Kapanma Tedbirleri" çerçevesinde 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle; yürütülen ve yapılacak faaliyetleri, LGS ve YKS sınav hazırlıklarını değerlendirmek ve istişarede bulunmak üzere il genelindeki ortaokul ve lise müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.

 

28 Nisan 2021 günü Çarşamba günü telekonferans üzerinden yapılan toplantıda, Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ortaokul ve lise müdürlerimize, LGS ve YKS sınavlarına hazırlık başta olmak üzere bugüne kadar yapılan yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarının değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu. Bu kapsamda, LGS ve YKS Kılavuzlarının mutlaka incelenmesini ve zoom üzerinden yapılacak çevrim içi toplantılarla öğretmen, öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesini istedi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Yüz yüze eğitime tekrar ara verilen bu dönemde okul müdürlerimizden; uzaktan eğitim faaliyetlerinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyetle yürütülmesini, okul ve kurum yöneticilerinin sürecin koordinesini ve takibini yapmalarını istedi.

 

Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönündeki çalışmaların çevrim içi  imkanlar kullanılarak yapılmasını vurguladı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu; Uzaktan Eğitim sürecine ve LGS'ye hazırlık çalışmalarına destek olmak amacıyla Bakanlığımızca geçen yıl ve bu yıl aylık olarak açıklanan "Örnek Sorular" ile Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Ortaokul 5.6.7. sınıflar için "Beceri Temelli Testler", 8. Sınıflar için ise "Çalışma Kitapları" ve "LGS Çalışma Kitapları"ndan öğrencilerimizin azami istifade etmeleri amacıyla öğretmenlerimize gerekli hatırlatmaların yapılmasını istedi.

 

Ayrıca; Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" ve diğer platformlardan yapılan Canlı Ders uygulamalarına da değinerek ortaokul ve lise müdürlerimizden, tüm sınıf düzeylerinde "EBA Canlı Sınıf" ve Canlı Ders uygulamalarına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi. Bu doğrultuda çalışmaların okul müdürlüklerince yapılarak, öğretmen, öğrenci ve velilerle paylaşılmasını istedi.

 

Uzaktan eğitim dönemi de olsa TÜBİTAK, Erasmus, TEKNOFEST, Robotik Kodlama, Kısa Film, okuma vb. proje ve yarışmalara il, ilçe ve okul bazında katılımların artırılması için gerekli teşvik ve yönlendirmeleri yapmalarını istedi.

 

Okul müdürlerimizden, Bakanlığımızın Örnek Sorular çalışmalarına destek vermek üzere tüm öğretmenlerimize, soru havuzuna katkı sağlamaları yönünde gerekli teşvik ve hatırlatmaları yapmalarını istedi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, özellikle bu dönemde dijital platformlar üzerinden veya telefonla veli görüşmelerinin yapılmasını, bu sayede okul-aile iş birliğinin diri tutularak, çocuklarımızın eğitim sürecinde velilerimizin öneri ve desteklerinin alınmasını vurguladı.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaşılan sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, üç haftalık tam kapanma sürecinde evde kalarak, zorunu hallerde ise maske, mesafe, hijyen başta olmak üzere salgın tedbirlerine riayet ederek bayram sonrasında, bu sıkıntılı dönemi atlatıp, daha güzel günlere kavuşacağımıza olan inancını dile getirirdi.

 

Ortaokul ve lise müdürlerimizin ekip ruhuyla uyum içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında başarılar diledi.

29-04-202129-04-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.