GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

İl Geneli Rehber Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, ilimiz genelindeki okul ve kurumlarda görev yapan Rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

6 Eylül 2019 Cuma günü, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, rehber öğretmenlere, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak rehberlik faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu.

Sayın Müdürümüz Rehber öğretmenlerimizden; Öğrencilerimizin ders içi ve ders dışı faaliyetleri ve sınava hazırlık çalışmalarının planlaması ve yönlendirilmelerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve giderilmesinde rehberlik faaliyetlerinin önem arz ettiğini vurgularken, ilimizde akademik başarının artırılmasında, branş öğretmenleri kadar Rehber öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü belirtti ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının devamında Rehber öğretmenlerimizden; Yeni eğitim öğretim yılında, okullarındaki öğrenci devamsızlıkları, sınıf tekrarı ve okul terkleri, kaynaştırma eğitimi alan öğrenciler ve Bağımlılıkla Mücadele konularında yürüttükleri çalışmaları, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini istedi.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda, Rehber öğretmenlerimizi de dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

06-09-201906-09-201906-09-2019

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.