GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' Kutlama Mesajı

Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının yıldönümü... Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a ayak basması ile başlayan Kurtuluş Savaşının başlangıcı olan 19 Mayıs'ı "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" olarak coşkuyla kutlamaktayız. 

Bilindiği üzere, dünya genelinde devam eden koronavirüs salgınıyla mücadelemiz olumlu gelişmelerle devam etmektedir. Bu süreçte büyük bir titizlik ve özveriyle "EVDE KAL" çağrılarına uyarak salgının artmasını ve yayılmasını hep birlikte önlemiş durumdayız. İşte aynı şuurla diğer Milli bayramlarımızda olduğu gibi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda da evlerimizde bu coşkuyu tek yürek olarak yaşayacağız.

İstiklâle âşık bu milletin tarih boyunca en büyük hedefi;  Yurdunu, ocağını, koruyup kollamak ve onu sonraki nesillere aktarmaktır. Çıktığı bu yolda en önemli hazinesi onu ileriye taşıyacak gençler olmuştur. Tarih; Çanakkale'de canını hiçe sayan gencecik yiğitlerini, Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün peşinden koşan erlerini, İzmir'i düşman askerlerine dar eden kahramanlarını ve daha nicelerini unutmayacaktır. Üstad Necip Fazıl'ın o güzel ifadesindeki gibi: "Zaman bendedir ve mekân bana emanettir! " şuurunda bir gençlik... Zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı fark edecek kadar gözü keskin bir gençlik... İşte birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış o gençlik, ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır.

"19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklâli ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir." Bugün bilimde, sanatta, sporda, kültürde bizleri her daim onurlandıran bir gençlikle yolumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz. Gerek ülke ve gerekse dünya çapında yaptığı başarılarla ecdadından aldığı mirasa sahip çıkan ve onu yaşatan bu gençlik, 2023 hedeflerimize bizleri adım adım yaklaştırmaktadır.

 Sevgili  Gençler;

"Sizler yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar." diyor Atatürk.

Malazgirt'ten bu yana devraldığınız güçle bu asil milletin evlatları olan sizler; bilin ki yükünüzün ağırlığı davanızın büyüklüğündendir. Atatürk'ün sizlere emanet ettiği bu topraklarda; şuurunuzu, milli benliğiniz ve geçmişinizle yoğurarak şekillendireceksiniz. Bu konuda size olan inancımız tamdır. Her konuda tam ve donanımlı olan, milli ve manevi değerlerine bağlı, geleceğini sağlam adımlarla inşa eden siz değerli evlatlarımızla nice 19 Mayıslara...

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin 101. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarih boyunca milleti için canından vazgeçmeyi göze almış tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yâd ediyor, Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Bu özel gün vesilesiyle bir kez daha "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nızı kutluyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                              Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.