GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU'nun ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a ayak basması ile başlayan ve tutuşturduğu kurtuluş meşalesiyle tüm vatanı saran Kurtuluş Savaşının nişanesi olan 19 Mayıs'ı "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" olarak coşkuyla kutlamaktayız.

Bilindiği üzere, dünya genelinde devam eden koronavirüs salgınıyla mücadelemiz olumlu gelişmelerle devam etmektedir. Bu süreçte büyük bir titizlik ve özveriyle tedbirlere uyarak salgının artmasını ve yayılmasını hep birlikte önlemeye gayret ediyoruz.

Kademeli normalleşmeye geçtiğimiz bu dönemde aynı şuurla diğer Milli bayramlarımızda olduğu gibi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla tek yürek olarak kutluyoruz.

İstiklâle âşık bu milletin tarih boyunca en büyük hedefi;  Yurdunu, ocağını koruyup kollamak ve onu sonraki nesillere aktarmaktır. Tarih; Çanakkale'de canını hiçe sayan gencecik yiğitlerini, Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün peşinden koşan erlerini, İzmir'i düşman askerlerine dar eden kahramanlarını ve daha nicelerini unutmayacaktır.

Gerek ülke gerekse dünya çapında yaptığı başarılarla ecdâdından aldığı mirasa sahip çıkan ve onu yaşatan bu gençlik, içinde yaşadığı zorlu coğrafyada mazlumların sesi ve destekçisi olan ülkemizi 2023 hedeflerine emin adımlarla yaklaştırmaktadır.

Türk genci, milletini geleceğe taşıdığı bu yolda, dün olduğu gibi bugün de Türk İstiklâlinin ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz ve yorulmaz bekçisi, bugünün ve yarınların en büyük güvencesidir. Bugün bilimde, sanatta, sporda, kültürde bizleri her daim onurlandıran bir gençlikle yolumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz.

Sevgili Gençler;

Ecdâdın kanıyla canıyla yazdığı şanlı tarihimizden aldığınız güçle Atatürk'ün sizlere emanet ettiği bu topraklarda şuurunuzu, milli benliğiniz ve geçmişinizle yoğurarak geleceğimizi şekillendireceğinize inancımız tamdır. Azim ve kararlılıkla yürüdüğün bu yolda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi ".....Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur..."

 Milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgi, beceri ve donanımıyla geleceğini sağlam adımlarla inşa eden siz değerli evlatlarımızla nice 19 Mayıslara...

Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin 102. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarih boyunca vatanı ve milleti için canından vazgeçmeyi göze almış tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle yâd ediyor, Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Bu özel gün vesilesiyle bir kez daha "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı"nızı kutluyorum.

 

                                                                                                                                                             Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.