GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Eğitimin şah damarı, kökeni ve vazgeçilmezi olan Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

 

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu özel günde, yeri doldurulamayacak olan siz değerli öğretmenlerimin gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Yaşadığımız salgın sürecinde eğitimin en önemli ayağı olan sizlerin emeği ve hakkı ödenemez. Bu vesileyle bir kez daha özveriniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Öğretmen alçakgönüllü, cesaretli, çevresindekileri olumlu düşünceleriyle etkileyen, aynı zamanda genel kültür sahibi, bilimsel gelişme ve yeniliklere açık, milli ve manevi değerlerimize saygılı ve bağlı iyi bir rehber olmalıdır.

Tüm bu meziyetlerle donatılmış irfan ordusunun kahramanı olan sizler ve sizlerin yetiştirdiği evlatlarımızla bu ülke; hiç kuşkusuz 2023 hedeflerine daha emin adımlarla ilerleyecektir.

Öğrendiğimiz bilgiler her yıl eskimekte, eski bilgiler de artık değerini yitirmektedir. Onun için öğretmenin sürekli kendini yenilemesi bir zorunluluktur. İdeal öğretmen bilgilerine güvenme yerine, kimseyi küçümsemeden, herkesten alması gereken birikimlerin bulunduğu bilincindedir. Bu konuda Sevgili Peygamberimizin: "Ya öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen ya da ilmi seven ol." sözü yolumuzu aydınlatmaktadır.

Yüz yüze ve uzaktan eğitim süreci, bizlere bir kez daha teknolojinin ve bu konudaki alt yapının önemini hatırlatmıştır. Öğrencilerimize her koşulda eğitim sunmak için teknolojik açıdan donanımlı olmak zorundayız.

Elbette ki tek arzumuz çocukların hemen yanında onların gözlerinin içine bakarak, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin gerçekleşmesidir. Bu nedenle tedbirleri elden bırakmamamız gerektiğini unutmamalı ve bunun için öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinin önemini kavramalıyız.

Bu düşüncelerle, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden tebrik ederken, emekli öğretmenlerimize sağlık temennisiyle, mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor;  terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

                                                                                                                                                              Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

                      

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.