GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürler Kurulu, Müdürümüz Tosunoğlu Başkanlığında Toplandı

İlçe Milli Eğitim Müdürler Kurulu, Müdürümüz Tosunoğlu Başkanlığında Toplandı

2021-2022 eğitim-öğretim 2. Yarıyılı öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürler Kurulu toplantısı, 02 Şubat 2022 Çarşamba günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığındaki kurul toplantısı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ile ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda ilçe milli eğitim müdürlerimize; Geride bıraktığımız eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2. yarıyıl öncesinde ilçe, okul ve kurumlarımızın hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetler konusunda bilgilendirme ve değerlendirmeler yaptı. 

Toplantıda Müdürümüz Tosunoğlu ilçe müdürlerimizden; Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda Başarıyı Artırma Eylem Planı faaliyetlerinin titizlikle yürütülmesini, eğitim kurulları ve zümrelerin takvimi doğrultusunda yapılmasını, akademik başarının artırılması kapsamında yenilenen temel eğitim ve ortaöğretim programları, LGS ve YKS hazırlıklarına ağırlık verilerek branş öğretmenleriyle toplantılar yapılmasını, okullarımızda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda Bakanlığımızın http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanan "örnek sorular" ile "çalışma soruları"nın kullanımına ağırlık verilmesini, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit ve telafisinin yapılmasını, süreçlerin takibinin ilçe müdürlerimiz tarafından hassasiyetle yapılmasını istedi.

Toplantının devamında, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, Mesleki Eğitim Merkezleri (MESEM)'lere öğrenci kayıtları, veli ziyaretleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK, TEKNOFEST, Gençlik, Erasmus, vb. ulusal ve uluslararası projeler-yarışmalara başvuru ve katılımın artırılması, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarının durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere eğitim öğretime dair birçok hususta önemli paylaşımlarda bulunuldu.

İlçe, okul ve kurumlarımızın 1. yarıyıl sonu işlemlerini ve 2. yarıyıl planlamalarını yaparken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin ilçe milli eğitim müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

Müdürümüz Tosunoğlu, ilçe milli eğitim müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretimde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması, il, ilçe ve okul olarak hedeflerimize ulaşmamız için tüm yöneticilerimizin, ekip ruhu içerisinde hareket ederek gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Müdürümüz Tosunoğlu Toplantıda, ilçe müdürlerimizin ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.