GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı Yapıldı

2019-2020 eğitim-öğretim yılı başında düzenlenen "İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu" Toplantısı, 29 Ağustos 2019 Perşembe günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı. 

 

Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, il milli eğitim müdür yardımcıları Tuncer Turan ve Zafer Balcı ile ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlaması öncesinde ilçelerimizin okul ve kurumlardaki hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetlerle ilgili hatırlatmalarda bulundu. 

 

Müdürümüz Tosunoğlu ilçe müdürlerimize hitaben; Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde ilçe milli eğitim müdürleri olarak üzerlerine büyük görev düştüğünü belirterek, hedeflerimize ulaşılması, il ve ilçe başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz ayrıca, ilçe milli eğitim müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi. 

 

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından İlimiz genelindeki eğitim öğretim faaliyetlerinin genel bir değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda; Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)'ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Okul Dışı Öğrenme ortamları, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarınca yürütülen "Mesleğim Hayatım Portalı" ve "Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi", "2019 Yılı Fuat Sezgin Yılı" kapsamındaki etkinlikler, personel ve hizmetiçi eğitim iş ve işlemleri, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, Memnuniyet anketi çalışmaları, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, "Ayın Okulu Projesi" başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen yarışma ve çalıştaylar (Giresun Temalı Yarışmalar, İyi Örnekler Çalıştayı) ve şenlikler, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok başlık ele alınarak ilçe milli eğitim müdürlerimize bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu. 

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.  

 

 

30-08-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.