GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZİN İLK STEM OKUL ETİKETİ

İLİMİZİN İLK STEM OKUL ETİKETİ

STEM yaklaşımının tüm dünyada kabul görmesi ile birçok ülke ulusal STEM stratejilerini açıklamaya başlamıştır. STEM Okul Etiketi (STEM School Label) projesi de okul bazında STEM stratejileri geliştirmek amacıyla okulları cesaretlendirmektedir.

STEM Okul Etiketi Projesi, belirlenen kriterlere göre okul temsilcilerinin çevrimiçi bir öz değerlendirme aracı kullanarak, okullarının STEM performansını değerlendirebilecekleri bir çerçeve sunmaktadır. Bu öz değerlendirme aracı, okulların gerekli gelişim alanlarını belirlemelerine yardımcı olacak ve başvuran okullara okul düzeyinde STEM etkinliklerini iyileştirmeleri için kaynak önerileri de sağlamaktadır.

İlimizde yürütülen çalışmalar neticesinde, Aksu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi "STEM Okul Etiketi"ni almaya hak kazanarak, Avrupa'da sınırlı sayıdaki STEM okulları arasında yerini almıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu bu tür faaliyetlerin, okullarımızın gelişimi ve uluslararası alanda isimlerinin duyurulması açısından ne denli önemli olduğuna vurgu yaparak, STEM Okul Etiketi (STEM School Label) alan okulumuz yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

24-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.