GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP LİSELİ ÖĞRENCİLERİMİZ İYİLİKTE YARIŞIYOR

İMAM HATİP LİSELİ ÖĞRENCİLERİMİZ İYİLİKTE YARIŞIYOR

Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi İyilik Kulübü öğrencileri Hakan Kara, Furkan Hüsem, Eren Deniz, Emre Hendekçi, danışman öğretmenleriyle hazırladıkları "Sizin Hayaliniz Bizim Hedefimiz" isimli projeleriyle bir dizi faaliyet gerçekleştirerek iyiliğin, paylaşmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı ve yaşattılar.

İyilik faaliyetleri kapsamında; çocukların  hayallerini öğrenip gerçekleştirebilmek umuduyla yola çıkan  "Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu" öğrencilerimiz ilk olarak, okul bahçesinde kurdukları kümeste tavuk besleyip yumurta üretti. Elde edilen gelirle de Bulancak Bayındır Engin Kaptanoğlu İlkokulu öğrencilerinin hayalleri ışığında Ordu iline geziye götürerek onları doyasıya mutlu etti.  

Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu iş insanı hayırseverimizin desteğiyle tüm öğrencilere kıyafet alış verişiyle başlayan gezi programı, İyilik ekibinin planladığı Ordu gezisi, alışveriş merkezi gezilmesini takiben, Millî Eğitim Bakanlığı tavsiyeli "Doru" adlı animasyon filmini izledikten sonra, 4 ile 11 yaş arasındaki 43 öğrencimize yemek ikramı ile devam etti.

Daha sonra İyilik Ekibi öğrencilerinden Emre Hendekçi'nin palyaço etkinliği ile çocuklarımıza neşeli anlar yaşattı. Ardından teleferikle Boztepe'ye çıkan öğrencilerimiz ilk defa deneyimledikleri teleferik yolculuğunda sevinçten uçar gibiydi. Etkinlikler süresince iyilik ekibi öğrencilerimizin ve ilkokul öğrencisi kardeşlerinin mutluluğu görülmeye değerdi.

Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu İyilik ekibi daha sonraki faaliyetlerine, Bulancak İlçesi Aydındere Beldesindeki Aydındere Ortaokulu/Aydındere İmam Hatip Ortaokulu ile hız kesmeden devam etti.

Bu okullarımızda öğrenim gören öğrenci kardeşlerinin hayali çerçevesinde, iyilik ekibi tarafından okul bünyesinde akıl ve zekâ oyunları sınıfı oluşturuldu. İç dekorasyonunu duvar resimleri tamamlayan iyilik ekibi, sınıfın masalarını atık malzemeden tasarlayıp yaptı. Hazırladıkları sınıfı akıl ve zekâ oyunlarıyla dolduran ekip üyesi öğrencilerimiz, düzenledikleri açılış etkinliğinde küçük kardeşlerine akıl ve zekâ oyunlarının nasıl oynandığını öğrettiler.

İyilik ekibi bir başka faaliyetinde ise Ramazan Bayramı öncesinde Bulancak İlçesindeki ilkokullarda eğitim gören 35 yetim kardeşiyle bayramlık alışverişine gitti ve onlara bayramlık kıyafet ve ayakkabı aldılar.

Tüm bu etkinlikler boyunca Bulancak Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu İyilik Ekibi öğrencilerimiz ile faaliyetlere katılan öğrenci kardeşlerinin mutluluğu görülmeye değerdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu faaliyetlerle ilgili değerlendirmesinde; İl Milli Eğitim öğrencilerimizin çalışmalarındaki özveri ve gayretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirdi. Bu tür faaliyetlerin öğrencilerimizin, akademik bilgi yanında, yardımlaşma, paylaşma gibi manevi değerlerimizi benimsemeleri açısından büyük önemi olduğunu vurguladı.  "Sizin Hayaliniz Bizim Hedefimiz" projesinin hazırlık ve yürütülmesinde emeği ve katkısı olan yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.