GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması Merkez İlçe Finali Yapıldı

İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması Merkez İlçe Finali Yapıldı

101. Yılını kutlayacağımız "12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında ilimizde; ortaokullar arası "İstiklâl Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" Merkez İlçe finali yapıldı. 

Müdürlüğümüz koordinesinde, Mustafa Kemal  Ortaokulu organizasyonunda, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen Merkez İlçe finali okullarımızdan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımlarıyla maske, mesafe, hijyen kurallarına riayet edilerek gerçekleştirildi.  

Öğrencilerimizin sırayla sahne alarak İstiklâl Marşımızı okumalarını takiben jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu; Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Rüya Yücel Merkez İlçe Birincisi seçilmiş ve 2 Mart 2022 tarihinde yapılacak İl Finalinde Merkez İlçeyi temsil etmeye hak kazanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, bu yarışmaların öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimize bağlılıklarını artırması, vatan, millet, bayrak sevgilerini pekiştirmesi bakımından önemini vurgulayarak, yarışmada öğrencilerimizin heves ve gayretlerini, milli değerlerimizi nasıl benimsediklerini bir kez daha gördüğümüzü belirtti ve emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

16-02-202216-02-202216-02-202216-02-2022

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.