GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İYİLİK MAĞAZASI PROJESİYLE ÖĞRENCİLERİMİZ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUYOR

İYİLİK MAĞAZASI PROJESİYLE ÖĞRENCİLERİMİZ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUYOR

Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hap Lisesi tarafından İyilik Mağazası Projesi yürütülmektedir.

Proje kapsamında okul bünyesindeki uygun bir alan düzenlenerek, gıda, giyim, kırtasiye vb. ürünlerin sergilendiği bir mağazaya dönüştürülmüştür. İyilik mağazasına öğrenciler, veliler ve hayırseverlerin yoğun ilgisiyle bağışlanan ürünler buradan ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturularak, bir iyilik köprüsü oluşturulmuştur.

Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hap Lisesi öğrencilerinden oluşan Değerler Kulübü'nün projesi olarak faaliyetlerine başlayan İyilik Mağazasına öğrencilerimiz, düzenledikleri kermes vb. etkinliklerle katkı sağlamaktadırlar.

Yine öğrencilerimiz, Ebru atölyesinde yaptıkları tablo ve ayraçlar da sergide satarak elde ettikleri gelirlerle mağazaya destek oldular.

Daha sonra ise ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret edilerek İyilik Mağazası projesi hakkında bilgilendirme yaptılar. Bu ailelerimiz okulumuza davet edilerek, İyilik Mağazasından ihtiyaçlarını karşılamaları sağlandı. Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesindeki İyilik Mağazasında oluşan sinerjiyle büyüyen yardım faaliyetlerine aralıksız olarak devam edilmektedir.

Okulumuzun yürüttüğü İyilik Mağazası çalışması Bakanlığımızın da dikkatini çekmiş, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce tarafından Öğretmen ? Yönetici Hareketlilik Programı kapsamına alınmıştır.

Programın pilot uygulaması kapsamında,  20-22 Nisan 2022 tarihlerinde, İlimizde Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde, farklı illerden gelen eğitim yöneticilerinin katılımıyla seminer gerçekleştirildi. Eğitimde katılımcılara, İyilik Mağazası çalışmasının başlangıcından bugüne kadar yapılan çalışmalar ile hedefleri konusunda bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu. Bu sayede öğretmenlerin karşılıklı olarak mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılmasına, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılmasına ve benzer iyilik uygulamalarının çoğaltılmasına imkan sağlanmaktadır.

Seminer çalışmasını yerinde gözlemlemek ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu birlikte İyilik Mağazasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu konu ile ilgili değerlendirmesinde; İyilik Mağazası çalışmasının yardımlaşma, dayanışma, paylaşma, iyilik yapma, birlik olma gibi birçok hasleti içinde barındırdığını belirterek, bu yönüyle milli ve manevi değerlerimizin yansıması olduğunu dile getirdi. Özellikle öğrencilerimizin ve ailelerinin istek ve gayretlerinin projemizi ülke çapında tanıtıma ve yaygınlaşmaya layık duruma getirdiğini söyledi.

Bu vesileyle İyilik Mağazasının oluşumun bugüne gelmesinde emeği ve katkısı bulunan Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici, öğretmen, öğrenci ve velileri başta olmak üzere destek olan herkese teşekkür etti.

26-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-202226-04-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.