GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kooperatifçilik Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencimize Ödülü Verildi

Kooperatifçilik Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencimize Ödülü Verildi

Ticaret Bakanlığınca düzenlenen "Kooperatifçilik" konulu resim yarışmasında İl Birincisi olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Rüya Adıgüzel'e ödülü, 25 Aralık Çarşamba günü Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları tarafından verildi.

Kabulde öğrencimizle birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım ile okul müdürü ve velimiz de hazır bulundu.

Yarışmada il birincisi seçilen Rüya Adıgüzel'i kutlayarak altınla ödüllendiren Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan, illerden gelen ve il bazında dereceye giren resimlerinden oluşan kitabı da hediye etti.

Valilik makamında, dereceye giren öğrencimizi kabul eden Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, yarışma hakkında Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım'dan bilgiler aldı.

Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce; "Kooperatifçilik" konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak, sanatsal faaliyetleri desteklemek ve bu faaliyetlere katılımı artırmak, öğrencilerin sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak, eğitim çağındaki çocuklarımızı kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Türkiye genelinde resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan "Kooperatifçilik" konulu bir resim yarışması düzenlendi.

21-22 Kasım 2019 tarihinde Ticaret Bakanlığı seçici kurulu tarafından yapılan değerlendirme toplantısında Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Rüya Adıgüzel il birincisi seçildi.

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.