GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK Projesinin Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK Projesinin Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Bakanlığımız tarafından hayat geçirilen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi ile çocuklarımızın okuma, öğrenme ve kütüphane kullanma alışkanlığını kazanarak bu alışkanlığı yaşamları boyunca geliştirmeleri ve sürdürmeleri için her kademedeki okullarımızda kütüphane kurulması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında ilimizdeki 52 okulda kurulacak kütüphanelerin kitaplık, raf, masa, dolap vb. malzemelerinin üretimine Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde aralıksız olarak devam edilmektedir. Okulumuz Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından üretilen malzemeler, günlük olarak sevkiyâtı yapılarak ilgili okullarımıza teslim edilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu çalışmalara dair değerlendirmesinde, "KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK" projesinin ilimizdeki ayağının, Bakanlığımızca belirlenen takvim çerçevesinde sorunsuz olarak ilerlediğini dile getirdi. Henüz kütüphanesi olmayan okullarımızda kurulacak bu kütüphanelerle çocuklarımızın, nezih ortamlarda vakit geçirerek kitap okuma alışkanlığı kazanacaklarını ifade etti.

13-12-202113-12-202113-12-202113-12-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.