GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Tercih Danışmanlığı Standımızla Öğrencilerimizin Yanındayız

LGS Tercih Danışmanlığı Standımızla Öğrencilerimizin Yanındayız

Bakanlığımızca hazırlanan 2021 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu çerçevesinde; 2021 yılı içerisinde merkezi sınavlar ile bir üst öğretim kurumuna geçecek öğrencilerimize tercih döneminde rehberlik faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu süreçte Müdürlüğümüz tarafından LGS sonucuna göre tercih aşamasındaki öğrencilerimize 5-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında danışmanlık sunmak üzere; Merkez İlçe Atatürk Meydanında Tercih Danışmanlığı Bürosu oluşturulmuş ve burada Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi psikolojik danışmalarınca öğrenci ve velilerimize hizmet verilmeye başlanmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, LGS Tercih Danışmanlığı Bürosunu ziyaret ederek, çalışmalar konusunda rehber öğretmenlerden bilgiler aldı.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve Şube Müdürü Murat Yavuz da hazır bulundu.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Salgın dönemi ve öncesi olarak şimdiye kadar öğrencilerimizi sınavlara hazırlık ve sınav esnası ve tercih aşamasında yalnız bırakmadığımızın altını çizdi. Bu yıl da tercih döneminde öğrencilerimize en doğru desteği vermek üzere tüm rehber öğretmenlerimizin ve psikolojik danışmanlarımızın sahada olduğunu vurguladı. Ortaöğretime geçiş aşamasındaki öğrencilerimiz ve velilerine başarılar, öğretmenlerimize de çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

Bilindiği üzere salgın koşulları nedeniyle ülke genelinde tercih danışmanlığı hizmeti 2 yıldır EBA platformu üzerinden çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Ancak internet erişim imkânı olmayan öğrencilerimize ve çeşitli nedenlerle ilimize misafir gelen öğrencilere Atatürk Meydanında kurulan t Tercih Danışma Bürosunda yüz yüze hizmet verilmektedir. Aynı zamanda Rehberlik ve Araştırma Merkezi sorumluluk bölgesindeki rehberlik öğretmeni olmayan tüm okullarımıza EBA platformu üzerinden çevrimiçi olarak tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.

Yükseköğretim Sınavı (YKS) tercih döneminin başlamasıyla Atatürk Meydanındaki Tercih Danışmanlığı Büromuzda üniversiteye yerleşmeye aday öğrencilerimize de danışmanlık hizmeti verilecektir.

05-07-202105-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.