GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS ve YKS HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

LGS ve YKS HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, salgınla mücadele kapsamında 14 Nisan 2021 tarihinden itibaren 8. ve 12. sınıflar ile bağımsız anaokulları haricindeki tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle; yürütülen faaliyetleri, LGS ve YKS sınav hazırlıklarını değerlendirmek ve istişarede bulunmak üzere ilçe milli eğitim müdürleri ve Merkez İlçe okul müdürleriyle değerlendirme toplantıları yaptı.

 

19 Nisan 2021 günü iki oturum halinde telekonferans üzerinden yapılan toplantılarda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe ve okul müdürlerimize, 2020-2021 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yüz yüze ve uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların bir değerlendirmesi yapılırken, LGS ve YKS sınavlarına hazırlık başta olmak üzere bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Kademeli geçişle başladığımızı yüz yüze eğitime tekrar ara verilen bu dönemde ilçe ve okul müdürlerimizden uzaktan eğitim faaliyetlerinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlikle ve hassasiyetle yürütülmesini, okul ve kurum yöneticilerinin sürecin koordinesini ve takibini yapmalarını istedi.

 

Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu; Uzaktan Eğitim sürecine ve LGS'ye hazırlık çalışmalarına destek olmak amacıyla Bakanlığımızca geçen yıl ve bu yıl aylık olarak açıklanan Örnek Sorular ile Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Ortaokul 5.6.7. sınıflar için "Beceri Temelli Testler", 8. Sınıflar için ise "Çalışma Kitapları" ve "LGS Çalışma Kitapları"ndan öğrencilerimizin azami istifade etmeleri amacıyla öğretmenlerimize gerekli hatırlatmaların yapılmasını istedi.

 

Ayrıca; Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS)'ye hazırlık kapsamında Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Lise 9-10-11-12. Sınıflar için "Tekrar Testleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" ve diğer platformlardan yapılan Canlı Ders uygulamalarına da değinerek ilçe ve okul müdürlerimizden, tüm sınıf düzeylerinde "EBA Canlı Sınıf" ve Canlı Ders uygulamalarına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi. Bu doğrultuda çalışmaların okul müdürlüklerince yapılarak, öğretmen, öğrenci ve velilerle paylaşılmasını istedi.

 

TÜBİTAK, Erasmus, TEKNOFEST, Robotik Kodlama, Kısa Film, okuma vb. proje ve yarışmalara il, ilçe ve okul bazında katılımların artırılması için gerekli teşvik ve yönlendirmeleri yapmalarını istedi.

 

İlçe ve okul müdürlerimizden, Bakanlığımızın Örnek Sorular çalışmalarına destek vermek üzere tüm öğretmenlerimize, soru havuzuna katkı sağlamaları yönünde gerekli teşvik ve hatırlatmaları yapmalarını istedi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, salgın tedbirlerine riayet ederek gerek yüz yüze gerekse on-line veya telefonla veli görüşmelerinin yapılmasını, bu sayede okul-aile iş birliğinin diri tutularak, çocuklarımızın eğitim sürecinde velilerimizin öneri ve desteklerinin alınmasını vurguladı.

 

Tüm çalışanlar tarafından maske, mesafe, hijyen başta olmak üzere salgın tedbirlerine azami derecede riayet edilmesini, okullara gelen tüm kişilerin MEBBİS üzerindeki HES Kodu Sorgulama ve Modüle girişlerinin yapılarak sorgulanmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaşılan sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, maske, mesafe, hijyen başta olmak üzere salgın tedbirlerine riayet ederek, içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi el birliğiyle atlatacağımıza olan inancını dile getirirdi. İlçe ve okul müdürlerimizin ekip ruhuyla uyum içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında başarılar diledi.

20-04-202120-04-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.