GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İlçe Müdürler Kurulu, Müdürümüz Tosunoğlu Başkanlığında Toplandı

Merkez İlçe Müdürler Kurulu, Müdürümüz Tosunoğlu Başkanlığında Toplandı

2021-2022 eğitim-öğretim 2. Yarıyılı öncesi Merkez İlçe Müdürler Kurulu toplantısı, 27 Ocak 2022 Perşembe günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığındaki kurul toplantısı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Tuncer Turan ve Ergin Aybar, Şube Müdürleri Önder Kılıç ve Şakir Marancı ile Merkez İlçede bulunan okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; Geride bıraktığımız eğitim öğretim 1. yarıyılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2. yarıyıl öncesinde okul ve kurumlarımızın hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetler konusunda bilgilendirme ve değerlendirmeler yaptı.

 

Toplantıda Müdürümüz Tosunoğlu okul müdürlerimizden; Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda Başarıyı Artırma Eylem Planı faaliyetlerinin titizlikle yürütülmesini, eğitim kurulları ve zümrelerin takvimi doğrultusunda yapılmasını, akademik başarının artırılması kapsamında yenilenen temel eğitim ve ortaöğretim programları, LGS ve YKS hazırlıklarına ağırlık verilerek branş öğretmenleriyle toplantılar yapılmasını, okullarımızda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda Bakanlığımızın http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanan "örnek sorular" ile "çalışma soruları"nın kullanımına ağırlık verilmesini, öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit ve telafisinin yapılmasını istedi.

Devamında, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, Mesleki Eğitim Merkezleri (MESEM)'lere öğrenci kayıtları, veli ziyaretleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK, TEKNOFEST, Gençlik, Erasmus, vb. ulusal ve uluslararası projeler-yarışmalara başvuru ve katılımın artırılması, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarının durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere eğitim öğretime dair birçok hususta önemli paylaşımlarda bulunuldu.

Okul ve kurumlarımızın 1. yarıyıl sonu işlemlerini ve 2. yarıyıl planlamalarını yaparken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı. Öğretmen Bilişimi Ağı (ÖBA) üzerinden çevrimiçi olarak verilen hizmetiçi eğitimlere öğretmenlerimizin katılımı, Merkez ilçedeki okullarımızın 2. Yarıyıl için öğretmen ihtiyacı ve planlaması konusunda istişareler yapıldı.

Müdürümüz Tosunoğlu, okul müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretimde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için tüm yöneticilerimizin, öğretmenlerimizle ekip ruhu içerisinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerimizin ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 27-01-202227-01-202227-01-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.