GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELİLER SPORUN HİZMETİNDE

MESLEK LİSELİLER SPORUN HİZMETİNDE

Müdürlüğümüz ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki işbirliği kapsamında, ilimizde gençlerimizin kullanımına sunulacak 151 adet basketbol potasının imalatına Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojileri alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından tüm hızıyla devam edilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Dur, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Sefa Öztürk ile okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler de hazır bulundu.

İl Müdürlerimiz, okul bünyesindeki Metal İşleri atölyesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler tarafından yapılan basket potası üretim faaliyetlerini yerinde gözlemledi. Yürütülen çalışmalar ve gelinen nokta konusunda Okul Müdürü Sabri Kostakoğlu'ndan bilgiler alarak, öğretmen ve öğrencilerle de kısa sohbetlerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, bu tür işbirliği faaliyetlerinin meslek lisesi öğrencilerinin bilgi ve becerilerini teoriden pratiğe geçirerek tecrübe kazanmaları ve kalifiye meslek elemanı olarak yetişebilmeleri için önemli olduğunu altını çizerken, kurumlar arası işbirliklerinin güzel bir sinerji ve olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını vurguladı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ise il müdürlüklerinin işbirliği neticiesinde basketbol potalarının imalatının meslek lisesince yapılmasıyla meslek liselerinin eğitim-öğretim ve üretim gücünün desteklenmesinin amaçlandığını, bu açıdan okulda sürüdürülen imalat süreci ve ortaya çıkan ürünlerden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, çalışmalarda emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

06-04-202106-04-202106-04-202106-04-202106-04-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.