GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Eğitimleri Tamamlandı

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Eğitimleri Tamamlandı

Bakanlığımızın mesleki eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla yürüttüğü "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında meslek lisesi öğretmenlerimize yönelik Ölçme Değerlendirme Merkezleri koordinatörlüğünde düzenlenen eğitimler tamamlandı.

Bakanlığımızın yürüttüğü proje kapsamında ölçme değerlendirme yöntem ve tekniklerine yönelik "Açık Uçlu Madde Hazırlama", "Sınıf İçi Değerlendirme Yöntemleri", "Tamamlayıcı (Alternatif) Değerlendirme Yöntemleri", "Çoktan Seçmeli Madde Hazırlama"  eğitimleri olmak üzere toplam 4 adet eğitim düzenlenmiştir. Eğitimlere ilimizden Bakanlığımız tarafından belirlenen 7 okul, toplamda 782 öğretmenimiz katılım sağlamıştır.

Eğitimler Giresun, Rize, Artvin, Bayburt, Şanlıurfa, Yalova ve Batman illeri ortak katılımları gerçekleştirilmiş, öğretmenlerin birbirleri ile etkileşimi kurmaları sağlanmıştır.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi; Mesleki eğitimde son yıllarda yaşanan iyileşmenin tüm meslek okullarımıza yaygınlaştırılmasını ve mesleki eğitimin kalitesinin artırılmasını amaçlıyor. Proje, mevcut 3 bin 259 mesleki ve teknik Anadolu lisesinden bin mesleki ve teknik Anadolu lisesini kapsıyor. Mesleki eğitimde kalitenin artması, okullar arası başarı farkının azaltılmasına katkı sağlanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, bu proje ile mesleki eğitimde akademik başarının artacağına inandığını, öğrencilerimizin mesleki eğitime yönlendirilmesine ve mesleki eğitim öğrencilerimizin kariyerlerine ve mesleki hayatlarına olumlu katkılarının olacağını söyledi.

Müdürümüz Tosunoğlu projede, meslek lisesi öğrencilerimizin akademik başarısının artırılmasının yanı sıra, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlere de yer verildiğini bu kapsamda, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz tarafından meslek lisesi öğrencilerimize resim ve müzik alanlarında sanatsal eğitimler verildiğini dile getirdi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.