GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİNDE SANAT İLE ZANAAT BULUŞUYOR

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİNDE SANAT İLE ZANAAT BULUŞUYOR

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'' kapsamında; Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin, bilgi, beceri ve deneyimlerini meslek lisesi öğrencileriyle paylaşmaları amacıyla resim ve müzik alanında bir dizi proje etkinliği gerçekleştirilerek, bir ilke imza atılmaktadır. Projenin ilimizdeki sanat etkinlikleri Giresun Güzel Sanatlar Lisesinden altı danışman öğretmenimiz ve on dört öğrencimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilmektedir.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi sanat etkinliklerinde, ilimizden projeye dahil olan mesleki ve teknik anadolu liselerindeki sanata eğilimi olan öğrencilerimiz; bu zamana kadar ilgi duydukları, okul dışında gerçekleştirdikleri hobileri hakkında, Giresun Güzel Sanatlar Lisesinin deneyimli öğretmenleri ve gönüllü öğrencilerinden teknik bilgi ve destekler alarak yeni ürün ve çalışmalar ortaya çıkarırken, aynı zamanda ürün ve eserleriyle ödül alma fırsatını da yakalamış olacaklar.

Sanat ve zanaatın bir araya geldiği etkinlikler 1 Mart 2021 ? 30 Nisan 2021 tarihleri arasında iki aylık bir çalışma süresini kapsamakta olup çevirim içi (online) olarak gerçekleştirilmektedir. Proje etkinliğinde, ilimizde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencilerimiz, resim ya da müzik /ses icrası alanlarında haftada iki gün birer saat çalışmalar yaparak,  iki aylık eğitimin sonunda bireysel ürünler ortaya koyabilecek düzeye gelebilecektir.

Projeyi ilgi çekici kılan yanlardan biri ise öğrencilerimizin ortaya koyacakları ve değerlendirmeye sunacakları ürünlerin konularının serbest olması. Öğrenciler müzik alanında beş dakikayı geçmeyecek (Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Batı Müziği) türünde şarkı ya da enstrüman icra edecekler, resim alanında ise seramik, heykel, resim türlerinde serbest temalı ürünler ortaya koyacaklardır.

İlimizde, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesinde eğitim gören 59 (elli dokuz) gönüllü öğrencinin katıldığı proje etkinliğinin sonunda Mayıs ayında yapılacak değerlendirmede ise her iki alanda da(resim-müzik) il birincisi olan eserler Bakanlığımız tarafından ödüllendirilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesiyle meslek liselerimizin fiziki mekan ve donanım kalitesinin artırılmasıyla birlikte öğretmen ve öğrencilerimizin mesleki bilgi ve beceriler yanında sosyal ve kültürel yönden de gelişimlerinin amaçlandığını vurguladı. Okullarımızın proje faaliyetlerine ilgi ve katılımlarının memnuniyet verici olduğunu belirterek, çalışmalarda yer alan tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diledi.

11-03-202112-03-202112-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.