GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİMİZİN ÇOCUKLARINI ETKİNLİKLERLE BULUŞTURDUK

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİMİZİN ÇOCUKLARINI ETKİNLİKLERLE BULUŞTURDUK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik proje kapsamında Müdürlüğümüzce de faaliyetler yapılmaktadır.

Proje kapsamında; Merkez İlçedeki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda mevsimlik tarım işlerinde çalışmak üzere ilimize gelen vatandaşların okul çağındaki çocuklarına eğitimler verilmektedir. Projenin ilimizde yapılan eğitim faaliyetleri, fındık hasat dönemi olan ağustos ayı içerisindeki yaklaşık bir aylık dönemi kapsamaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret ederek, proje kapsamındaki faaliyetleri yerinde gözlemledi. Müdürümüz Tosunoğlu, projede görev alan yönetici ve öğretmenlerimizden yapılan etkinlik ve çalışmalar konusunda bilgiler aldı. Öğrencilerimizin yaptığı etkinliklere katılarak onlarla sohbetler etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, proje kapsamındaki eğitimlerde öğretmenler tarafından çocuklarımıza; akademik eğitim yanında bilim, kültür, sanat ve spor alanlarında çeşitli ders, oyun ve etkinliklerle eğitim verildiğini dile getirdi. Burada yürütülen çalışmalarda çocuklarımıza ailelerinden ayrı kaldıkları zaman dilimlerinde güzel ve verimli zaman geçirmelerinin amaçlandığını belirtti.

Müdürümüz Tosunoğlu ziyaretinde öğrencilerin ve öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledikten sonra proje çalışmasında yer alan Giresun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu yönetici öğretmenleriyle çocuklarımıza çalışmalarında başarılar diledi.

Müdürümüz Tosunoğlu, fındık hasadında çalışmak üzere mevsimlik tarım işçilerinin ilimize gelişleri başlamış olup, bu dönemde tarım işçilerine yönelik eğitim öğretim faaliyetleri de gerçekleştirildiğini belirtti. Bu kapsamda; Müdürlüğümüz koordinesinde, Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi tarafından, okuma yazma bilmeyen mevsimlik tarım işçilerine yönelik okuma yazma kursu vermek üzere Aksu Mevkiindeki METİP geçici konaklama alanında konteyner sınıf oluşturulduğunu dile getirdi.

04-08-202204-08-202204-08-202204-08-202204-08-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.