GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Judocu Öğrencimiz Avrupa Şampiyonu Oldu

Milli Judocu Öğrencimiz Avrupa Şampiyonu Oldu

Giresun Spor Lisesi öğrencisi Milli Sporcumuz Adnan Kılıç, 28-29 Eylül 2019 tarihlerinde Polonya'nın Varşova kentinde yapılan ve 39 ülkeden 1812 sporcunun katıldığı Avrupa Açık Judo Turnuvasına 81 kg'da 1. olarak altın madalyanın sahibi oldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Öğrencimizin yaşadığı sakatlık ve zorluklara rağmen yılmayarak elde ettiği başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, uluslararası alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcumuzu, antrenörlerini ve okul yöneticilerini de tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

Giresun Spor Lisesinde öğrenim gören 17 yaşındaki öğrencimiz Milli Judocu Adnan Kılıç, ayak bileğinin kırılması, diz kapağı ameliyatı geçirmesi, ayak parmağı sakatlıkları ve benzer ciddi sağlık sorunları yaşamasına rağmen judodan kopmayarak, tedavisini tamamlayıp tekrar antrenmanlara döndü ve formunu kazanarak, çeşitli uluslararası turnuvalarda müsabakalara çıkmaya başladı.

 

Son olarak Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen Avrupa Açık Turnuvası'nda 81 kiloda altın madalya sahibi olan Milli sporcumuz Adnan Kılıç, bir sonraki hedefinin ise dünya şampiyonluğunu kazanarak, bayrağımızı bir kez daha göndere çektirmek olduğunu belirtti.

 

28-10-201928-10-201928-10-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.