GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK KALPLERE GÜVENLİ SPOR ORTAMLARI HAZIRLIYORUZ

MİNİK KALPLERE GÜVENLİ SPOR ORTAMLARI HAZIRLIYORUZ

Okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturularak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması ve öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi amacıyla  Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokolde yer alan "Temel Spor Eğitimi Programının hazırlanması, Okul Öncesi, Temel Eğitim ve Özel Eğitim Okullarının ders programına eklenmesi" maddesi gereğince; İlimiz Merkez 75. Yıl Anaokulu bünyesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından jimnastik salonu oluşturuldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, Merkez 75. Yıl Anaokulunu ziyaret ederek jimnastik salonunda incelemelerde bulundu. Ziyarette, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile 75. Yıl Anaokulu Müdürü Emine Gökşen Akkuş da hazır bulundu.

Ziyarette, minik öğrencilerimizin boyutlarına uygun spor ekipmanları ve güvenli zemin materyalleri ile donatılan jimnastik salonu müdürlerimiz tarafından incelendi.

Müdürümüz Tosunoğlu içinde bulunduğumuz salgın döneminde evde kalan öğrencilerimizin yüz yüze eğitime başlamasıyla bu tür hareket ortamlarının daha fazla önem kazanacağını işaret ederek, çocuklarımızın güvenli bir ortamda spor yapmalarına imkan sağlanacağını dile getirdi. Sayın Müdürümüz Tosunoğlu jimnastik salonunun kurulmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut olmak üzere herkese teşekkür etti.

29-12-202029-12-202029-12-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.