GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ERTUĞRUL TOSUNOĞLU, 2. YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYAN OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİ

MÜDÜRÜMÜZ ERTUĞRUL TOSUNOĞLU, 2.  YARIYILDA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYAN OKULLARIMIZI ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yüz yüze eğitim faaliyetlerini yerinde görmek üzere Duroğlu Beldemizdeki Şehit Zafer Konak İlkokulu, Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eti.

 

Ziyarette İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile okulların yöneticileri ve öğretmenler de hazır bulundu.

 

İlk olarak Şehit Zafer Konak Ortaokulu ve Duroğlu İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaretinde Müdürümüz Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Erol Öztürk tarafından okulun fiziki mekânları ve eğitim öğretim ortamlarında yapılan düzenlemeler, sınıf planlamaları ve yüz yüze eğitimin ilk günlerindeki izlenimlere dair bilgiler sunuldu.

 

Sayın Müdürümüz sınıfları da gezerek öğretmen ve öğrencilerin ders ortamlarını gözlemledi. LGS'ye hazırlık dönemindeki 8. sınıf öğrencilerimizle sohbet eden Müdürümüz Tosunoğlu, salgının eğitim öğretime etkilerini ve eksiklerimizi gidererek kazanımlarımızı artırmak üzere el birliğiyle çalışacağımızın, bu süreçte öğretmenler başta olmak üzere hepimizin çocuklarımızın yanında olduğunun altına çizdi. Öğrencilerden maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını, bilhassa teneffüs saatlerinde kapalı mekanlarda kalabalık oluşturmamalarını istedi.

 

Daha sonra Şehit Zafer Konak İlkokuluna geçen Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nu Okul Müdürü Murat Mındız karşıladı ve okulun eğitim ortamları ve yüz yüze eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgiler sundu.

 

Sayın Müdürümüz burada da sınıf ziyaretleri yaparak çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Küçük öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyen kuralları hakkındaki bilgili tedbirli halleri de mutluluk verdi. Sınıflardaki öğretmenler ve minik öğrencilerimizle kısa kısa sohbetlerde bulunan Müdürümüz Tosunoğlu, yüz yüze eğitimin başlamasıyla okulların ve sınıfların tekrar canlandığını dile getirdi.

 

Okullarımızın öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya gelen Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim camiası olarak salgının başından beri gayret ve özveri içerisinde mücadeleye destek verdiğimizi vurguladı. Uzaktan eğitim ve devamında kademeli de olsa tekrar yüz yüze eğitim başlamasıyla salgın öncesi dönemdeki istek ve arzuyla çocuklarımızı eğitmeye devam edeceğimizi vurguladı.

Bu doğrultuda çocuklarımızın akademik ve sosyal yönden donanımlı bireyler olarak yetişmeleri, il, ilçe ve okul olarak elde ettiğimiz kazanım ve başarıları daha yukarıya taşımak için hep birlikte ekip ruhuyla çalışmamızın önemini vurguladı. 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. Yarıyılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

24-02-202124-02-202124-02-202124-02-202124-02-202124-02-202124-02-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.