GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul ve Kurum Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Merkez İlçe Okul ve Kurum Müdürleriyle Toplantı Yaptı

2021-2022 eğitim-öğretim başından bugüne kadar yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, 19 Ekim 2021 Salı günü saat 15.00'te, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda Merkez İlçe okul müdürleri ile toplantı yapıldı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığındaki toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ile merkez ilçedeki okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda; 6 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze olarak başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yapılan çalışmaların bir değerlendirmesini yaparak, okul ve kurumlarımızın yürüteceği faaliyetler konusunda bilgilendirme ve paylaşımlarda bulundu.

 

Daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının ilimizde, okul ve kurumlarımızda en güzel şekilde kutlanabilmesi için yapılacak hazırlıklar konusunda okul müdürlerimize bilgilendirme yapılarak istişarede bulunuldu

 

Müdürümüz Tosunoğlu, toplantıda müdürlerimize hitaben; Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde okul müdürlerinin üzerine büyük görev düştüğünü belirterek, hedeflerimize ulaşılması, okul ve il başarısının yükseltilmesi için ekip ruhu ile hareket etmelerinin önemini vurguladı. Müdürümüz, okul müdürlerimizin yapılan faaliyetlerin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirdi.

 

Toplantının devamında Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından; Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda, Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Yardımcı Kaynakların kullanımına özen gösterilmesi, salgın döneminin etkilerini bir an önce gidermek üzere öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, telefonla veya çevrim içi olarak Veli görüşmeleri gerçekleştirilmesi, Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. Okul ve kurumlarımızın faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin müdürlerimize önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, müdürlerimizin okullarına dair ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

19-10-202119-10-2021

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.