GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Okul Ziyaretlerine Devam Etti

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Okul Ziyaretlerine Devam Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu okul ziyaretlerine, Bulancak Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır İlkokulu/Ortaokulu ile devam etti.

 

31 Mart 2021 Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette Okul Müdürü Ali Kemal Bodur tarafından Müdürümüz Tosunoğlu'na, okulun fiziki mekânlarıyla eğitim ortamlarında yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirlerle sınıf planlamaları, yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarına dair bilgiler verildi.

 

Salgın tedbirleri ve ders saati olması nedeniyle sınırlı bir kapsamda gerçekleşen ziyarette Müdürümüz, okulun eğitim ortamlarını gezme fırsatı buldu. Öğretmenlerle de görüşen Sayın Müdürümüz, rehber öğretmenlerden destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam etmelerini, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapmalarını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, 8. Sınıf öğrencilerimize kısa süreli olarak sınıf ziyaretleri de yaparak eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemleme fırsatı buldu. Branş öğretmenlerimizden; "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav" (LGS) hazırlıklarına vurgu yaparak; Bakanlığımızın https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Fasikülleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, kazanım değerlendirme faaliyetleri yapılarak, eksiklilerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ziyaretleri sonrası yaptığı değerlendirmede; Normalleşme süreciyle birlikte kademeli yüz yüze eğitimin başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede dikkat etmemizin önemini bir kez daha vurguladı. Bu sayede en kısa sürede risk düzeyimizi düşürerek tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlayabileceğimizi ifade etti.

 

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, Bulancak Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır İlkokulu/Ortaokulu nezdinde tüm eğitim camiasına çalışmalarında başarılar diledi.

31-03-202131-03-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.