GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Okul Ziyaretlerine Espiye İlçesinde Devam Ediyor

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Okul Ziyaretlerine Espiye İlçesinde Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu inceleme ve istişarelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği okul ziyaretlerine, Espiye Hasan Ali Yücel İlkokulu/Ortaokulu ile devam etti. Ziyarette Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı da hazır bulundu.

 

6 Nisan 2021 Salı günü gerçekleşen ziyarette Okul Müdürü Tansu Nebil tarafından Müdürümüz Tosunoğlu'na, okulun fiziki mekânlarıyla eğitim ortamlarında yapılan düzenlemeler ve alınan tedbirlerle sınıf planlamaları, yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmalarına dair bilgiler sunuldu.

 

Salgın tedbirleri ve ders saati olması nedeniyle sınırlı bir kapsamda gerçekleşen ziyarette Müdürümüz Tosunoğlu, okulun eğitim ortamlarını gezerken, 8. Sınıf öğrencilerimize kısa süreli sınıf ziyaretleri de yaparak eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemleme fırsatı buldu.

 

Sayın Müdürümüz, 2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzunun açıklandığını, 6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak sınavla ilgili başvuruların 5-14 Nisan tarihleri arasında Bakanlığımızca merkezi olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Bu kapsamda, LGS hazırlıklarına vurgu yaparak yöneticilerimizden ve branş öğretmenlerimizden; Bakanlığımızın  https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde aylık olarak yayınlanan 8. Sınıflar için "Örnek Sorular" ve  "Çalışma Fasikülleri"nin öğrencilerimizce çözülmesine ağırlık verilmesini, kazanım değerlendirme faaliyetleri yapılarak, eksiklilerin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

 

Ayrıca, rehber öğretmenlerimizin destek ve rehberlik çalışmalarına artırarak devam etmelerini, bu doğrultuda öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltıcı ve motivasyonunu artırıcı çalışmalar yapmalarını istedi. Müdürümüz Tosunoğlu okuldan ayrılmadan önce okul şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede; Normalleşme süreciyle başlayan kademeli yüz yüze eğitimde maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede dikkat edilmesini bir kez daha vurguladı. Bu sayede en kısa sürede risk düzeyimizi düşürerek tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlayabileceğimizi ifade etti.

 

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, Espiye Hasan Ali Yücel İlkokulu/Ortaokulu nezdinde tüm eğitim camiasına çalışmalarında başarılar diledi.

06-04-202106-04-202106-04-202106-04-2021

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.