GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'na Bakanlığımızın Teşekkür Belgesini Takdim Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'na Bakanlığımızın Teşekkür Belgesini Takdim Etti

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, TEKNOFEST 2021 İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde Finale kalan okulları tebrik etmek, diğer okullarımızı da teşvik etmek üzere finalist okullar adına teşekkür belgesi hazırladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Remzi Ermiş'i makamında kabul ederek Bakanlığımızın Okulumuz adına göndermiş olduğu Teşekkür Belgesini kendisine takdim etti. Kabulde, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Recep Celep ile Ali Dur da hazır bulundu.

Müdürümüz Tosunoğlu, yaptığı değerlendirmede; Okulumuzun başarısından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Din öğretimi alanında eğitim veren bir ortaokul olarak Teknoloji alanındaki başarısının daha da önem kazandığı vurguladı. Bu başarının diğer okullarımıza da iyi bir örnek teşkil ettiğini belirterek, benzer proje çalışmalarının ve ardından gelecek başarıların artması temennisinde bulundu. Projede katkısı ve emeği geçen 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

TEKNOFEST 2021 "İnsanlık Yararına Teknoloji" kategorisinde; Giresun 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ömer Faruk Balık ve Mustafa Talha Dilber ile danışman öğretmenleri Kamber Kara ve Hasan Aydın'dan oluşan teknoloji takımı, bir öğrencimizin hasta ninesinden yola çıkarak gerçekleştirdikleri "Kısmî Felçli ve Konuşmayan Hastalar İçin Elektronik Eldiven" projesiyle finallerde büyük ilgi gördü.

TEKNOFEST 2021'de ön başvuru ve elemeyi yüksek puanla geçen projemiz Türkiye genelinde başvuru yapan yaklaşık 40 bin proje arasından finale kalan 54 proje arasına girmeyi başardı ve finalde ise ilk onda yer alan öğrencilerimiz İlimizi başarıyla temsil etti.

29-03-202229-03-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.