GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim Okulundaki Uygulama Evini Ziyaret Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim Okulundaki Uygulama Evini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Ali Haydar Emiroğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret ederek, okul bünyesinde oluşturulan Uygulama Evinde inceleme yaptı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ile Şube Müdürü Murat Yavuz'un da hazır bulunduğu ziyarette Müdürümüz Tosunoğlu, çalışmalar hakkında bilgiler alırken yerinde gözlemlerde bulundu.

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü tarafından okulumuz bünyesinde oluşturulan uygulama evinde Okul Müdürü Nizamettin Arslantürk tarafından Müdürümüz Tosunoğlu'na sunulan bilgide; Uygulama evinin, Bakanlığımızın verdiği süre olan 2 Temmuz 2021 itibariyle bitirildiği ve çocuklarımızın kullanımına hazır hale getirildiği ve donanım olarak minik bir evin içinde bulunan her şeyi barındırdığı, oturma odası, mutfak, banyo, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü, çay makinesi, kahve makinesi ve tost makinesi gibi birçok araç gerecin yer aldığı ifade edildi.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede; Çocuklarımızın aldıkları özel eğitim yanında, oluşturulan uygulama evinde; yemek masası hazırlama, kalan yemekleri buzdolabına koyma, bulaşık-çamaşır makinesi, fırın gibi cihazları çalıştırma, öz bakımlarını yapma, giysilerini katlama ve yatak toplama, kapı kilitleme-açma gibi birçok temel ihtiyaçlarını karşılamayı öğreneceğini ve hayata daha iyi tutunacağını ifade etti.

Bu vesileyle azim ve gayretle çalışan tüm özel eğitim öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

05-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.