GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Bulancak İlçesindeki Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Müdürümüz Tosunoğlu, Bulancak İlçesindeki Okul ve Kurum Müdürleriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim-öğretim yılı çalışmalarını değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere gerçekleştirdiği paylaşım toplantılarına Bulancak İlçemizle devam etti.

 

8 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 14.30'da Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Önder Kılıç ile İlçe Milli Eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının açılışında yaptığı konuşmada; Salgın nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız paylaşım toplantılarına yeniden başladığımızı, bu vesileyle Bulancak ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle yüz yüze toplanma fırsatı bulduğumuzu dile getirdi. Bu toplantıların tanışma, ihtiyaçların tespiti ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması için birliktelik sağladığına vurgu yaptı.

 

Daha sonra İlçe Eğitim Müdürü Şenel Bulut tarafından, Bulancak ilçesinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve planlanan çalışmalar hakkında ayrıntılı sunumda bulunuldu.

 

Toplantının devamında Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe ve okul müdürlerine; Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Yardımcı Kaynakların kullanımına özen gösterilmesi, salgın döneminin etkilerini bir an önce gidermek üzere öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, telefonla veya çevrim içi olarak Veli görüşmeleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumların bu faaliyetleri yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda müdürlerimize, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olması ve başarılı geçmesi dileğinde bulundu.Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami derecede dikkat edilmesinin bir kez daha altını çizdi.

Çocuklarımızın kaliteli bir eğitim öğretim hizmeti almaları ve salgın nedeniyle eksikliği hissedilen konularda gereken kazanımları edinmeleri için ilçe yöneticilerimizin, okul müdürleri ve tüm öğretmenlerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket ederek okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken gayreti göstereceklerine inandığını belirtti. Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde tüm eğitim camiasına yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

08-11-202108-11-202108-11-202108-11-2021

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.