GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Değerlendirme Toplantılarına Ortaokul Müdürleriyle Devam Ediyor

Müdürümüz Tosunoğlu, Değerlendirme Toplantılarına Ortaokul Müdürleriyle Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, salgınla mücadele kapsamında 23 Kasım 2020 tarihinden itibaren tüm kademelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle, yürütülen faaliyetleri değerlendirmek ve istişarelerde bulunmak üzere gerçekleştirdiği toplantılara, il geneli ortaokul ve imam hatip ortaokulları müdürleriyle devam etti.

 

Telekonferans üzerinden 9 Aralık 2020 Salı günü yapılan toplantıda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, okul müdürlerimize, uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların bir değerlendirmesi yapılırken, bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili önemli bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Toplantının başında, Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un 8 Aralık Salı günü açıkladığı "TIMSS 2019 Türkiye Raporu"na ilişkin paylaşım ve değerlendirmeler yapıldı. Sayın Bakanımızın açıklamalarına istinaden ülke olarak,

4. sınıf düzeyinde;

·         Matematik alanında, 2015 yılında 483 olan ortalama puanın; 2019 yılında 40 puan artarak 523'e yükseldiği,

·         Fen alanında 2015 yılında 483 olan ortalama puanın, 2019 yılında ise bu puan 43 puan artarak 526'ya yükseldiği,

8. Sınıf düzeyinde;

·         Matematik alanında 2015'te 458 olan ortalama puanın, 2019'da 38 puan artarak 496'ya yükseldiği,

·         Fen alanında 2015'de 493 olan ortalama puanın ise, 2019'da 22 puan artarak 515'e yükseldiği

bilgisi Müdürümüz tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu, Yüz yüze eğitime ara verdiğimiz bu dönemde "Tatil Değil, Uzaktan Eğitim" düstûrundan hareketle okul müdürlerimizden; Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerimizin TRT EBA TV yayınlarını ve eba.gov.tr faaliyetlerini aktif olarak takip etmelerini, bu hususta gerekli yönlendirmelerin öğretmenlerimiz tarafından yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz ayrıca; Uzaktan Eğitim sürecine ve LGS'ye hazırlık çalışmalarına destek olmak amacıyla Bakanlığımızca geçen yıl ve bu yıl aylık olarak açıklanan Örnek Sorular ile Bakanlığımızca hazırlanarak https://odsgm.meb.gov.tr  internet adresinde E-Kitap olarak sunulan Ortaokul 5.6.7. sınıflar için "Beceri Temelli Testler", 8. Sınıflar için ise "Çalışma Kitapları" ve "LGS Çalışma Kitapları"ndan öğrencilerimizin azami istifade etmeleri amacıyla öğretmenlerimize gerekli hatırlatmaların yapılmasını istedi.

Sınıf, Branş ve Rehber öğretmenleri tarafından destek ve rehberlik çalışmalarına artarak devam edilmesini, öğrencilerin kazanımlarının değerlendirilmesini, kavranma düzeyinin ve eksikliklerin branş öğretmenlerince analiz edilerek, eksik kazanımların tamamlanması ve yanlışı azaltma yönünde gerekli çalışmaların yapılmasını vurguladı.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, müdürlerden, Bakanlığımızın Örnek Sorular çalışmalarına destek vermek üzere Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından "Soru Otomasyon Sistemi"nin hayata geçirildiğini belirterek, tüm öğretmenlerimizin soru havuzuna katkı sağlamaları yönünde gerekli teşvik ve hatırlatmaların yapılmasını istedi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu okul müdürlerimizden, Bakanlığımızca uygulanan "EBA Canlı Sınıf" ve Harici Canlı Ders uygulamalarına da değinerek, tüm sınıf düzeylerinde "EBA Canlı Sınıf" ve Harici Canlı Ders uygulamalarına tüm öğrencilerimizin katılması için gereken çabayı göstermelerini istedi. Bu doğrultuda ders planlamalarının okul müdürlüklerince yapılarak, öğrenci ve velilerle paylaşılmasını istedi.

 

Okulların uzaktan eğitim döneminde boş olmasını fırsat bilerek fiziki mekanlardaki tadilat ve tamirat gereksinimlerinin bu dönemde gerçekleştirilmesini dile getirdi.

 

Ayrıca, MEBBİS üzerinde HES Kodu Sorgulama Modülü açılmış olup, okullara gelen tüm kişilerin HES Kodu Sorgulama ve Modüle girişlerinin yapılarak sorgulanmasını istedi.

 

Sayın Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda okul müdürlerimizle uzaktan eğitim döneminde karşılaşılan sorun ve ihtiyaçlar konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi el birliğiyle atlatacağımıza olan inancını dile getirirken, okul müdürlerimizin ekip ruhu içerisinde tüm öğretmenlerimizle birlikte, okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken özveri ve gayreti göstereceklerinin altını çizerek, çalışmalarında başarılar diledi.

09-12-202009-12-202009-12-202009-12-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.