GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Dereli İlçesinin Eğitim Öğretime Hazırlık Durumunu Yerinde İnceledi

Müdürümüz Tosunoğlu, Dereli İlçesinin Eğitim Öğretime Hazırlık Durumunu Yerinde İnceledi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel felaketinde büyük hasar gören Dereli İlçemizi ziyaret ederek, okul ve kurumlarımızın fiziki durumları ve 2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlıkları konusunda incelemelerde bulundu.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz ve Dereli İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Özgan ile okul kurum yöneticileri de hazır bulundu.

İlk olarak, selde zarar gören ve geçici olarak Dereli Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında hizmet vermeye başlayan Dereli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Müdürümüz Tosunoğlu'na burada, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Özgan tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra okullarımızı gezen Müdürümüz Tosunoğlu, Şehit Yzb. İ.H. Öztopal Ortaokulu ve bünyesine taşınan Atatürk İlkokulunu, ardından Dereli Anadolu Lisesi ve bünyesine taşınan Dereli Şehit Tuncay Zengin Çok Programlı Anadolu Lisesini ayrı ayrı ziyaret ederek okul müdürlerinden eğitim öğretime hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ziyaretlerinde; Pandemi dönemi üzerine yaşanan sel felaketinin sıkıntıları katladığına vurgu yaptı. Devletimizin desteği ve el birliğiyle öncelikli sorunların giderildiğini belirtti. Bu süreçte özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı ilçemizdeki tüm yönetici, öğretmen ve personellere bir kez daha teşekkür etti.

Sayın Müdürümüz, 21 Eylül 2020 Pazartesi günü Okul Öncesi ve İlkokul 1. Sınıf öğrencilerinin yüz üze, diğer sınıfların uzaktan eğitim olarak başlayacağı yeni eğitim yılı öncesinmde öğretmenlerimizle de bir araya geldi.

Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenlerimize hitaben; Pandemi nedeniyle öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere hepimizin hassas bir dönemden geçtiğini ifade ederek, öğretmenlerin bu dönemde her türlü iletişim aracını kullanarak veli ve öğrencilerinin kaygılarını en aza indirmek amacıyla rehberlik ve moral motivasyon çalışmalarına ağırlık vermelerini istedi. Ayrıca, uzaktan eğitim döneminde Canlı Ders ve Canlı Sınıf uygulamalarının kesintisiz devamı ve öğrencilerin tamamının katılımı için öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin artırılmasını istedi.

17-09-202017-09-202017-09-202017-09-202017-09-2020

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.