GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU, EĞİTİM YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) SEMİNERİ AÇILIŞINA KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU, EĞİTİM YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) SEMİNERİ AÇILIŞINA KATILDI

Bakanlığımızca Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan "Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP )" uygulamaya konulmuş,

Bakanlığımızca toplamda 120 saatlik 4 modül halinde hazırlanan programın 1. Modülü olarak ilimizde, 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda mahalli hizmetiçi semineri düzenleniyor.

11 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 09:00'da başlayan seminerin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan ile ilimiz Merkez ve ilçelerinden okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) seminerinde, il eğitim görevlileri Hakan Demir ve Baha Özdemir tarafından katılımcılara, eğitim yöneticilerinin mesleki sorumlulukları ve eğitim yönetiminde stratejik konular başlıklarında eğitim öğretim konusunda birçok bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

Müdürümüz Tosunoğlu seminerde, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada; Eğitim öğretim hizmetlerinde kalite ve başarıyı etkileyen iki temel faktöre vurgu yaparak bunların okul müdürü ve öğretmen olduğunu ifade etti. Diğer bir faktörün ise öğrenci olduğunu belirtti. 

"Okul kültürünün ve ikliminin şekillenmesinde okul müdürünün yönetim anlayışı ve kişiliği oldukça etkilidir. Bu yönüyle okul müdürünün; okulun çalışma iklimini, niteliğini en yüksek seviyeye çıkarırken, tüm personellerin ekip ruhu ile dayanışma içerisinde çalışmalarına imkân sağlaması, verilen hizmetin kalitesini daha da yükseğe çıkaracaktır.

Bugünden başlayarak beş gün boyunca verilecek bilgi ve paylaşımlarla okullarımızda, kalıcı ve sağlıklı bir okul kültürünün oluşturulması, okullar ve öğrenciler arası farklılıkların en aza indirilerek daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim ortamının oluşturulması için okul müdürlerimizin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, eğitim görevlileri ve katılımcıların kıymetli katkı ve paylaşımlarıyla güzel sonuçlar çıkacağına inanıyor, kolaylıklar ve iyi çalışmalar diliyorum." diye konuştu.

11-04-202211-04-202211-04-202211-04-202211-04-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.