GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Espiye Paylaşım Toplantısında İlçe ve Okul Müdürlerimizle Buluştu

Müdürümüz Tosunoğlu, Espiye Paylaşım Toplantısında İlçe ve Okul Müdürlerimizle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun, eğitim-öğretim yılı başından bugüne kadar ilçelerimizde yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere yapılan ilçe toplantılar kapsamında Espiye İlçesindeki eğitimi yöneticilerimizle bir arya geldi.

 

17 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 10.00' da Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun başkanlığında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Celep ile İlçe Milli Eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında; Salgın nedeniyle Espiye ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle uzun bir aradan sonra yüz yüze toplanma fırsatı bulduğumuzu belirterek, bu toplantılarla hem tanışma, hem de ihtiyaç ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması için birliktelik oluşmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Daha sonra Espiye İlçe Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı tarafından ilçede yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve planlanan çalışmalar hakkında ayrıntılı sunum yapıldı.

 

Toplantının devamında Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe ve okul müdürlerine; Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Yardımcı Kaynakların kullanımına özen gösterilmesi, salgın döneminin etkilerini bir an önce gidermek üzere öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, telefonla veya çevrim içi olarak Veli görüşmeleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumların faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda müdürlerimize, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olması ve başarılı geçmesi dileğinde bulundu. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami derecede dikkat edilmesinin bir kez daha altını çizdi.

Çocuklarımıza kaliteli bir eğitim öğretim hizmeti sunulması ve salgın nedeniyle eksikliği hissedilen konularda gerekli kazanımların sağlanması, bu sayede okul, ilçe ve il başarısını yükselmesi için ilçe yöneticilerimizin, okul müdürleri ve tüm öğretmenlerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket ederek gereken özveri ve gayreti göstereceklerine inandığını belirtti. Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde tüm eğitim camiasına yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

17-11-202117-11-202117-11-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.