GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU, HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU, HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLERİ İLE BULUŞTU

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında, il genelindeki Halk Eğitimi Merkezi müdürlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Şube Müdürü Recep Celep de hazır bulundu.

 

20 Ocak 2022 Perşembe gün Giresun Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından, 2021- 2022 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin bir değerlendirmesi yapıldı. Bundan sonraki dönemde yürütülecek çalışmalar konusunda bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

Toplantıda Müdürümüz Tosunoğlu, İlimizdeki Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin geniş bir yelpazede sürdüğünü belirterek; 2021-2022 eğitim öğretim yılında daha geniş kitlelere ulaşabilmek için kurs çeşitliliğinin artırılmasını, okuma yazma seferberliği kursları, toplumun ve sektörün ihtiyaç duyduğu meslek edindirme ve kişisel gelişim kursları, açık öğretim okulları iş ve işlemleri, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatları ile yöresel el sanatları konuları, engelliler, bağımlıkla mücadele konuları başta olmak üzere mevcut kursların devamını ve yeni alanların tespiti konusunda gereken çalışmaların yapılmasını vurguladı.

 

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü uhdesindeki "Hayat Boyu Öğrenen Mahalle" ve "Kurslarımızla Köylerdeyiz" projelerinin tüm halk eğitimi merkezlerimizce; kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve vatandaşlarla iş birliğinde yürütülmesini, halk eğitimi faaliyetlerinin tanıtımı, yaygınlaşması ve halkla buluşması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.

 

Haziran ayında yapılacak Hayat Boyu Öğrenme Haftası hazırlıklarının, tüm halk eğitim merkezlerimizin işbirliğinde yapılması istedi. Toplantının devamında, kurum müdürlerimizle halk eğitimi merkezlerinin faaliyetleri, sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

 

20-01-202220-01-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.