GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Keşap İlçe ve Okul Müdürleriyle Paylaşım Toplantısında Buluştu

Müdürümüz Tosunoğlu, Keşap İlçe ve Okul Müdürleriyle Paylaşım Toplantısında Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından eğitim-öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere gerçekleştirilen ilçe paylaşım toplantılarına Keşap İlçemizle devam edildi.

 

5 Kasım 2021 Cuma günü saat 10.00' da Keşap Fen Lisesi Toplantı Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Yavuz ile Keşap İlçe Milli Eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; Salgın nedeniyle Keşap ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle uzun bir aradan sonra yüz yüze olarak toplanma fırsatı bulduğumuzu belirterek, bu toplantılarla hem tanışma, hem de ihtiyaç ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması için birliktelik oluşmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Daha sonra İlçe Eğitim Müdürü Salih Aykıt tarafından, ilçede yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve planlanan çalışmalar hakkında ayrıntılı sunumda bulunuldu.

 

Toplantının devamında Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe ve okul müdürlerine; Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Yardımcı Kaynakların kullanımına özen gösterilmesi, salgın döneminin etkilerini bir an önce gidermek üzere öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, telefonla veya çevrim içi olarak Veli görüşmeleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumların faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda müdürlerimize, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olması ve başarılı geçmesi dileğinde bulundu. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami derecede dikkat edilmesinin bir kez daha altını çizdi. Çocuklarımıza kaliteli bir eğitim öğretim hizmeti sunmak ve salgın nedeniyle eksikliği hissedilen konularda gerekli kazanımları sağlamak için ilçe yöneticilerimizin, okul müdürleri ve tüm öğretmenlerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket ederek okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken gayreti göstereceklerine inandığını belirtti. Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde tüm eğitim camiasına yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

05-11-202105-11-202105-11-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.