GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Ortaokul Branş Zümre Başkanları ile Bir Araya Geldi

Müdürümüz Tosunoğlu, Merkez İlçe Ortaokul Branş Zümre Başkanları ile Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Merkez İlçedeki ortaokul ve imam hatip ortaokullarının branş dersleri zümre başkanları ile bir araya geldi.

 

19 Ocak 2022 Çarşamba günü, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantıda Müdürümüz Tosunuoğlu, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav"a girecek 8. Sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundu. Toplantının devamında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar tarafından branş öğretmenlerine, yürütülecek çalışmalar konusunda sunum gerçekleştirildi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu zümre başkanlarına hitaben; İlimizde akademik başarının artırılmasında branş öğretmenlerine büyük görevler düştüğünü belirtti ve bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. Müdürümüz branş öğretmenlerimizin ders içi uygulamalarında, Bakanlığımızca http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanan örnek soruları ve çalışma sorularını kullanmalarının önemine değindi.  

 

Müdürümüz Tosunoğlu konuşmasının devamında öğretmenlerimizden, çalışmalarını müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak yapmalarını, okuma-anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık vermelerini vurgularken, özellikle sınavlarda yanlışı azaltma yönünde çalışma yapmalarını istedi. Öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların telafisinin yapılması, öğrencilerin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin, başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi.

 

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu zümre başkanlarından, branşlarına dair çalışmaların şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da titizlik ve hassasiyet içerisinde sürdürülmesini istedi.

 

Müdürümüz toplantıda, zümre başkanlarımızı da dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

20-01-202220-01-202220-01-202220-01-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.