GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Mevsimlik Tarım İşçileri Geçici Konaklama Alanını Ziyaret Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, Mevsimlik Tarım İşçileri Geçici Konaklama Alanını Ziyaret Etti

2021 yılı Ağustos ayında başlayan Fındık hasadı döneminde çalışmak üzere Mevsimlik Tarım işçilerinin ilimize gelişleri başlamış olup, yaklaşık bir ay sürecek bu dönemde Müdürlük olarak tarım işçileri ve çocuklarına yönelik eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.

Bu kapsamda; Müdürlüğümüz koordinesinde Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından okuma yazma bilmeyen mevsimlik tarım işçilerine yönelik okuma yazma kursu ile eğitim çağındaki çocuklarına yönelik eğitim faaliyetleri planlanmaktadır.

Bu kapsamda; İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, 30 Temmuz 2021 Cuma günü Merkez İlçe Aksu Mevkiindeki METİP geçici konaklama alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Giresun Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun'un da hazır bulunduğu ziyarette, Müdürümüz Tosunoğlu, geçici konaklama alanında hali hazırda bulunan vatandaşlarla görüşerek, eğitim öğretim konusundaki ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Müdürlüğümüzce düzenlenecek okuma yazma kursu ile okul çağındaki çocuklara yönelik eğitim faaliyetlerine katılım konusunda vatandaşların desteğini istedi.

30-07-202130-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.