GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Okul Ziyaretlerine Piraziz Anadolu Lisesi İle Devam Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, Okul Ziyaretlerine Piraziz Anadolu Lisesi İle Devam Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde görmek üzere gerçekleştirdiği okul ve ziyaretlerine Piraziz İlçemizle devam etti. Bu kapsamda 17 Şubat 2022 Perşembe günü Piraziz Anadolu Lisesine gerçekleşen ziyarette, Piraziz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Topçu ve Erol Aşık ile okulumuz yönetici ve öğretmenleri de hazır bulundu.

Ziyaretin başlangıcında, eğitim öğretim ortamlarını gezerek incelemelerde bulunan Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'na, okulun fiziki kapasitesi ve eğitim öğretim faaliyetleri konusunda Okul Müdürü Mustafa Yavanoğlu tarafından bilgiler sunuldu.

Daha sonra Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenler odasını ziyaret ederek, öğretmenlerimizle bir araya geldi. Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenlere hitaben; Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerinin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunarak, öğretmenlerimizden çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi. Bakanlığımızca yayımlanan "Örnek Sorular" ile "Çalışma Soruları"nın ders içi uygulamalar ile destekleme ve yetiştirme kurslarında etkin olarak kullanmasını isteyerek önemine vurgu yaptı.

Müdürümüz Tosunoğlu öğretmenlerimizden; TÜBİTAK, TEKNOFEST vb. proje faaliyetlerine katılımın artırılmasını isterken, çalışmalarını müfredat programlarına ve kazanımlara uygun olarak yapmalarını, okuduğunu anlama, analiz etme çalışmalarına ağırlık vermelerini vurgularken, özellikle sınavlarda yanlışı azaltma yönünde çalışmalar yapmalarını istedi. Öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınavlara hazırlık süreçlerinde karşılaşacakları sıkıntıların tespit ve çözümünde, öğretmen-öğrenci-veli işbirliğinin başarıyı artıran önemli bir etken olduğunun altını çizdi. Müdürümüz sohbetin devamında öğretmenlerimizi de dinleyerek karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Öğretmenlerimizin; İl, ilçe ve okullarımızda eğitim öğretim kalitesi ve akademik başarının yükseltilmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken azim ve özveriyi göstereceklerine inandığını dile getirirken, çalışmalarında başarılar diledi.

 17-02-202217-02-202217-02-202217-02-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.