GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Şebinkarahisar'da İlçe ve Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Müdürümüz Tosunoğlu, Şebinkarahisar'da İlçe ve Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

İlçelerimizde eğitim-öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından gerçekleştirilen ilçe paylaşım toplantılarına 2021-2022 eğitim öğretim yılında da devam edilmektedir.

 

Bu kapsamda; 3 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 10.00' da, Şebinkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda, okul ve kurum müdürlerine yönelik paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantı; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; Şebinkarahisar ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle salgın nedeniyle uzun bir aradan sonra yüz yüze olarak bir araya geldiklerini kaydederken, bu vesileyle tanışma, ihtiyaç ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması için birliktelik oluşmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Toplantıda Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sayer tarafından, ilçede bugüne kadar yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ve planlanan çalışmalarla ilgili ayrıntılı sunumda bulunuldu.

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından ilçe ve okul müdürlerine; Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Yardımcı Kaynakların kullanımına özen gösterilmesi, salgın döneminin etkilerini bir an önce gidermek üzere öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, telefonla veya çevrim içi olarak Veli görüşmeleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumların faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda müdürlerimize hitaben; 6 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze olarak başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olması dileğinde bulundu. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami derecede dikkat edilmesinin bir kez daha altını çizdi. Çocuklarımızın kaliteli bir eğitim öğretim almaları ve pandemi nedeniyle eksikliği hissedilen konularda gerekli kazanımların sağlanması için ilçe yöneticilerimizin, okul müdürleri ve tüm öğretmenlerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket ederek okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, Şebinkarahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde tüm eğitim camiasına yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

03-11-202103-11-202103-11-202103-11-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.