GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, ''TELAFİDE BEN DE VARIM'' Programı Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Müdürümüz Tosunoğlu, ''TELAFİDE BEN DE VARIM'' Programı Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, "Telafide Ben de Varım'' etkinliklerini yerinde gözlemlemek üzere yaptığı okul ziyaretlerine devam etti. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ile Şube Müdürü Murat Yavuz'un eşlik ettiği ziyaretlerde okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencileri de hazır bulundu.

 

İlk olarak Giresun Lisesini ziyaret eden Müdürümüz Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Ali Kemal Kılıçaslan tarafından "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yaz dönemi boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi sunuldu.

 

Okul bahçesinde öğrencilerin spor faaliyetini izleyen Müdürümüz Tosunoğlu gençlerin heyecanına ortak oldu.

 

Daha sonra Giresun Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret eden Müdürümüz Tosunoğlu'na, Kurum Müdüresi Baysan Banu Uzun tarafından "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yapılan etkinlikler hakkında bilgi verildi.

 

Müdürümüz Tosunoğlu öğrenciler tarafından icra edilen Pandomim gösterisini ilgiyle izledi. Etkinlikte öğrenciler, bir gün içerisinde yapılması gereken öz bakım becerileri, sağlıklı beslenme ve temizlik alışkanlıkları gibi konuları pandomim ile ifade ettiler.

 

Sayın Müdürümüz, beraberinde Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve Şube Müdürü Murat Yavuz ile Giresun BİLSEM bünyesinde Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün katkıları ile kurulan ''Dijital Tasarım Atölyesi'' ve ''Turkcell Zeka Gücü Atölyesi''ni gezdi.

 

Müdür Baysan Banu Uzun tarafından atölyeler konusunda; Dijital Tasarım Atölyesi ile eğitimde dijitalleşmenin öne çıktığı bu dönemde, animasyon, çizgi film, sanal gerçeklik, artırılmış sanal gerçeklik gibi dijital görsel içerik hazırlama konularında projeler geliştirilmesinin amaçlandığı ifade edildi. Turkcell Zeka Gücü Atölyesi ile de MEB ve Turkcell işbirliğinde yürütülen Zeka Gücü Projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanındaki öğrencilerin Zeka Gücü isimli uzaktan eğitim portalına erişiminin sağlanarak, Arduino, Mbot, Robotik, Uzay Bilimleri, Yapay Zeka, Akıllı Tarım, Akıllı Ev, Derin Öğrenme gibi çeşitli teknoloji alanlarında ücretsiz eğitimler sunulduğu bilgisi verildi.

 

Okul ziyaretlerine Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile devam eden Sayın Müdürümüz Tosunoğlu'na, Okul Müdürü Ahmet Aydın tarafından "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında yapılan etkinliklere dair bilgi sunuldu.

Yapılan etkinlikleri izleyen Müdürümüz Tosunoğlu, öğrencilerle kısa sohbetlerde bulundu. Okuldaki Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme kurslarına devam eden öğrenci ve öğretmenlerle de sohbet ederek, tatil döneminde olmalarına rağmen kurslara devam ettikleri için tebrik etti ve gayretlerinin karşılığını en iyi şekilde görmeleri temennisiyle çalışmalarında başarılar diledi. Sayın Müdürümüz ziyaretinin son kısmında ise okul Rehber öğretmenlerinden LGS tercih döneminde yürüttükleri çalışmalar konusunda bilgiler aldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu okul ziyaretleri sonrası yaptığı değerlendirmede; ''Telafide Ben de Varım'' programı etkinliklerine katılım ve ilginin yoğun olduğunu vurgulayarak duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Düzenlenen etkinliklerin, kısıtlamalar nedeniyle uzun süredir evlerinde kalan çocuk ve gençlerin, üzerlerindeki olumsuz etkileri atmaları ve fiziksel, kültürel ve sosyal yönden gelişmeleri için önemini vurguladı. "Telafide Ben de Varım" etkinliklerinin organizasyonunda ve gerçekleşmesinde emek ve katkısı bulunan tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür etti.

 

07-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

 

 

                                                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 5 Temmuz 2021 itibariyle başlayan ''Telafide Ben de Varım'' programı; il merkezi ve ilçelerdeki okullarımızda, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal duygusal, kültürel ve sportif alanlarda düzenlenen etkinliklerle 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam etmektedir.  

 

09-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.